Фейкова нагорода TOP Employer для тютюнових компаній

Компанія JTI (Джапан Тобакко Інтернешнл) Україна повідомила, що нещодавно її було визнано роботодавцем № 1 в Україні. Компанія отримала міжнародну сертифікацію TOP Employer 2020, яку надає Міжнародний Інститут кращих роботодавців.

Згідно з повідомленням JTI Україна, «Міжнародний інститут проводить аналіз усіх заходів, які використовує компанія для залучення та збереження талантів, та визначає найкращих роботодавців в усьому світі». На сайті TOP Employers Institute[1] повідомляють, що ця організація була заснована 25 років тому і сертифікує кращих роботодавців у 119 країнах світу, а також наводять перелік кращих роботодавців у кожній з цих країн.

В Україні лише шість компаній отримали вищезгадану сертифікацію[2], серед яких три тютюнових компанії: Брітіш-Амерікен Тобакко Україна[3], Філіп Морріс Україна[4] та JTI Україна. Але хіба можливо, що лише шість українських компаній надають своїм працівникам пристойні умови роботи?

Які ж компанії стали кращими роботодавцями в інших країнах та отримали сертифікацію TOP Employers Institute? Їх небагато, наприклад, в Азербайджану та Білорусі – лише по одній сертифікації, у Вірменії, Словенії, Алжиру, Тунісу, Ірану, Лівану – по дві; в Йорданії – три. І всі ці обрані компанії – виключно тютюнові корпорації. У Грузії та Молдові також знайдено по три «кращих роботодавця», але по два з них знов-таки тютюнові компанії. Очевидно, що навіть у країнах, які розвиваються, є перелік інших компаній, здатних забезпечити пристойні умови праці. У Данії також налічується всього 7 «кращих роботодавців», 2 з яких – тютюнові компанії; в Ірландії – лише 9 (з них 3 тютюнових); у Швейцарії – лише 15 (з них 4 тютюнових). Важко уявити, що в цих трьох розвинених країнах немає інших відповідальних роботодавців. Зрозуміло, що компаній, що мають чудову репутацію роботодавця, там тисячі, і їм не треба витрачати чималі гроші на придбання «сертифікації» TOP Employers Institute, як це роблять тютюновики. Таким чином можна зробити висновок, що нагорода створена спеціально для «відбілення» репутації тютюнових компаній у різних країнах світу.

Так, тютюнові компанії вкладають величезні кошти в покращення свого іміджу, проте це навряд чи їм допоможе. Адже їхню репутацію перш за все визначає напис, який міститься на кожній пачці сигарет: «Куріння вбиває». І якби існував міжнародний інститут, який надавав би компаніям нагороду «Top Killer», то тютюновики отримали б її цілком заслужено.

Для контактної інформації: +380508565665, lilia@center-life.org

[1] https://www.top-employers.com/en/about-us/

[2] https://www.top-employers.com/en/certified-top-employers/country/ukraine/

[3] http://www.bat.ua/group/sites/BAT_ALAJQW.nsf/vwPagesWebLive/DOAVJKT6

[4] https://comments.ua/news/money/company-news/645833-v-ukraine-opredelili-luchshih-rabotodateley.html

Поділитися новиною: