Голови фракцій закликають Парубія розглянути антитютюновий законопроект №4030а

6 травня голови парламентських фракцій та комітетів звернулися до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням розглянути антитютюновий законопроект №4030а напередодні Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається 31 травня.

Серед підписантів голова фракції «Блоку Петра Порошенка» Артур Герасимов, голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак, голова фракції «Самопомочі» Олег Березюк, а також голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко та народний депутат Ігор Луценко.

У листі депутати наголошують на необхідності посилення антитютюнового законодавства та закликають Андрія Парубія внести законопроект №4030а у прохідну частину пленарного засідання Верховної Ради України у пленарний тиждень 28-31 травня 2019 року. Народні депутати вважають ці дати більш ніж доречними, адже 31 травня Україна відзначатиме Всесвітній день без тютюну.

«Важливість прийняття законопроекту №4030а обумовлена необхідністю захистити громадян України від будь-яких проявів реклами та стимулювання продажів тютюнових виробів у відповідності до Керівних принципів Статті 13 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Адже яскраво оформлені вітрини із тютюном спрямовані, у першу чергу, на залучення дітей до куріння», – зазначено у листі.

Нагадаємо, що законопроект №4030а пропонує врегулювати прогалини, що існують в антитютюновому законодавстві. Згідно з цим законопроектом, забороняється видиме розміщення сигарет у вітринах магазинів, також передбачається збільшення кількості вільних від тютюнового диму громадських місць: буде повністю заборонено курити в гуртожитках, на вокзалах та в усіх підприємствах. А Держпродспоживслужба отримає повноваження контролювати виконання антитютюнового законодавства.

Законопроект №4030а готовий до розгляду у першому читанні: 12 квітня 2017 р. профільний Комітет з питань охорони здоров’я одноголосно рекомендував законопроект №4030а від 19.07.2016 р. для прийняття Верховною Радою України у першому читанні.

Ознайомитися з оригіналом листа можна тут.

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, oksana@center-life.org.

Поділитися новиною: