МОЖЛИВОСТІ ТА НЕОБХІДНІСТЬ ОБМЕЖЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ ТРАНСЖИРІВ У ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ ОБГОВОРИЛИ НА КРУГЛОМУ СТОЛІ

25 листопада 2021 року Центр громадського здоров’я та ГО «Життя» провели Круглий стіл на тему «Зменшення споживання трансжирів та законодавче регулювання їх вмісту у харчових продуктах» з представниками центрів контролю та профілактики хвороб.

З огляду на результати дослідження «Думки і погляди населення України щодо трансжирів», проведеного КМІС у вересні цьогоріч, під час круглого столу було обговорено можливості та необхідність обмеження використання трансжирів у харчовій промисловості в Україні.

 

Повний аналітичний звіт КМІС «Думки і погляди населення України щодо трансжирів» доступний за посиланням:

http://kiis.com.ua/materials/pr/20211021_trance/AReport-Trans-Fats-Sept2021.pdf.

Купуючи харчові продукти в магазині, громадянин України має бути впевнений в їх безпечності для здоров’я — з таким прагненням погодилися всі учасники зустрічі. Далі основна увага була сконцентрована на заходах обмеження кількості споживання трансжирів українцями. Обмеження вмісту трансжирних кислот у харчових продуктах на законодавчому рівні — найефективніший шлях до скорочення захворюваності та смертності українців від хвороб, спричинених споживанням трансжирів, а саме серцево-судинних захворювань, в тому числі і ішемічної хвороби серця. Проте законодавче обмеження є одним із шести заходів, рекомендованих ВООЗ. Представники і ЦГЗ, і ЦКПХ погодилися із тим, що інформування населення про шкоду трансжирів для здоров’я до запровадження законодавчих обмежень, співпраця з виробниками та органами контролю, моніторинг тощо є дієвими та необхідними заходами захисту здоров’я населення.

 

ЦГЗ презентував комплекс заходів (навчальні семінари, короткі регулярні публікації у соцмережах до Днів здоров’я та інших приводів) щодо організації інформаційних кампаній на користь здорового харчування та способу життя для українців і закликали ЦКПХ проводити такі кампанії та організувати інформування виробників щодо подальшого регулювання вмісту трансжирів.

 

В обговоренні взяли участь:

Андрій Скіпальський — спеціаліст Всесвітньої організації охорони здоров’я з факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні;

Владислав Збанацький — заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України»;

Ірина Сорока — завідувач відділу поведінкових факторів ризику Центру громадського здоров’я;

Олег Дудін — головний фахівець з поведінкових факторів ризику Центру громадського здоров’я;

Дмитро Купира — виконавчий директор ГО «Життя»;

Валерія Сємкова — комунікаційна менеджерка ГО «Життя».

 

Захід відбувся на онлайн-платформі ЦГЗ. Участь також взяли представники ЦГЗ та ЦКПХ Сумської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Львівської, Луганської, Харківської, Тернопільської, Харківської, Житомирської, Одеської, Чернігівської, Івано-Франківської, Миколаївської областей.

 

Довідково: ГО «Життя» спільно з Центром громадського здоров’я реалізовують проєкт від Resolve to Save Lives за ініціативи Vital Strategies на підтримку заходів направлених на виключення трансжирів і шкідливих добавок з продуктів харчування в Україні.

Споживання штучно вироблених трансжирів, які містяться в тортах, печиві, бісквітах, упакованих продуктах, кулінарних маслах і спредах, щорічно призводить до смерті понад півмільйона людей в усьому світі.

Поділитися новиною: