Німеччина запроваджує страшні попередження на пачках сигарет та заборонила смакові добавки

25-го лютого Німеччина прийняла закон[1], який виконав умови директиви 2014/40/ЄС щодо посилення контролю над тютюном. Серед найбільш очевидних нововведень – запровадження графічних попереджень про шкоду куріння на упаковках тютюнових виробів та заборона сигарет із ароматизаторами.

Зокрема, страшні попередження будуть розміщуватися з обох боків і займати 65% від площі  пачки, а сигарети з ваніллю, полуницею та іншими «смачними» домішками назавжди зникнуть із полиць німецьких магазинів.

Окрім того, в Німеччині запроваджується контроль за електронними сигаретами та вмістом їхніх заправних контейнерів і заборона на рекламу електронних сигарет.

Ці заходи спрямовані на попередження виникнення тютюнової залежності.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, поширеність щоденного куріння в Німеччині серед дорослого населення віком від 15 років становить 20,9% [2].

Нагадаємо, що в Україні зареєстровано законопроект № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», котрий відповідає європейській директиві 2014/40/ЄС й Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Законопроект рекомендовано до першого читання профільним Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я. В України є всі шанси встановити прогресивні європейські норми з контролю над тютюном найближчим часом, щоб зменшити привабливість й поширеність куріння, у першу чергу серед молоді.

[1] http://www.bmel.de/DE/Ernaehrung/Gesundheit/NichtRauchen/_Texte/EUTabakproduktrichtlinieNeuordnung2014.html

[2] http://who.int/tobacco/surveillance/policy/country_profile/deu.pdf?ua=1

Поділитися новиною: