Прес-анонс: “Тютюнове лобі у дії: голова податкового комітету повністю заблокувала єдиний антитютюновий законопроект в ВРУ”

15-го червня о 12:30 в ІА «Главком» відбудеться прес-конференція коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», Реанімаційного пакету реформ та народних депутатів, де буде висловлено протест проти дій голови Комітету ВРУ з питань податкової і митної політики, яка заблокувала антитютюновий законопроект №2820. Голова податкового комітету 10-го червня одноосібно прийняла рішення про створення робочої групи з напрацювання одного тексту законопроекту у сфері охорони здоров’я у своєму комітеті  на основі законопроектів №2820[1] та 2430-1[2]. Це унеможливить прийняття прогресивних антитютюнових змін у найближчий рік.

Тобто податковий комітет всупереч регламенту ВРУ, позиції Комітету з питань охорони здоров’я, рішенню Регламентного комітету хоче затягнути законопроект у сфері охорони здоров’я до свого комітету без процедури першого читання.

Варто зауважити, що законопроект №2820 відповідає сучасним нормам з контролю над тютюном (Директиві 2014/40/ЄС), а законопроект №2430-1 ґрунтується на скасованій Директиві 2001/37/ЄС.

До участі в прес-конференції запрошені:

  • Ольга Богомолець, голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я;
  • Олег Мусій, заступник голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я;
  • Тарас Шевченко, керівник проекту «Київ без тютюнового диму» Центру демократії та верховенства права;
  • Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя»;
  • Ярослав Юрчишин, експерт Реанімаційного пакету реформ;
  •     Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України.

Місце проведення: Інформаційне агентство «Главком», вул. Шовковична, 8/20.

Для контактів: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 279 68 83, oksana@center-life.org.

[1] Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну

 

[2] Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами (стосовно виробництва, презентації та реалізації тютюнових виробів, їх реклами і спонсорства)

Поділитися новиною: