Професійна допомога у припиненні тютюнокуріння

Процес припинення куріння може бути тривалим та непростим. Тому іноді курці змушені звертатися за кваліфікованою допомогою до спеціалістів. Аби узагальнити  інформацію про особливості консультування пацієнтів, які курять, було створено буклет “Професійна допомога у припиненні тютюнокуріння” у форматі короткого посібника для медичних працівників.

У виданні наведено інформацію про вплив куріння на організм людини, причини для відмови від куріння, підходи до консультування пацієнтів, які не готові відмовлятися від куріння зараз, а також тих, хто готовий зробити це вже або найближчим часом; надано інформацію про медикаментозну допомогу у припиненні куріння. Буклет розраховано на медичних працівників, насамперед, первинної ланки.

Буклет розроблено в межах ініціативи, яку впроваджує громадська організація «Центр громадянського представництва «Життя» в рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» за підтримки ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Наведена у буклеті інформація ґрунтується на підходах Всесвітньої організації охорони здоров’я та відповідає рекомендаціям Міністерства охорони здоров’я України, зокрема наказам МОЗ України №601 від 03.08.2012р. «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при припиненні вживання тютюнових виробів» і №746 від 26.09.2012р. «Про затвердження Методичних рекомендацій для медичних працівників закладів охорони здоров’я з надання лікувально-профілактичної допомоги особам, які бажають позбутися залежності від тютюну».

Матеріали підготували:

Стойка О.О. − кандидат медичних наук, головний лікар Київського міського центру здоров’я.

Грузєва Т.С. – доктор медичних наук, професор, академік АН ВО України, завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.

Римаренко К.П. – завідувач відділу з профілактики споживання тютюну та алкоголю ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Скачати буклет можна за посиланням.

Поділитися новиною: