Результати проведення онлайн-вебінару “Ефективні медіакампанії у сфері контролю над тютюном”

19-21 жовтня громадська організація «Життя» та Центр громадського здоров’я України провели онлайн-вебінар на тему «Ефективні медіакампанії у сфері контролю над тютюном». Такий формат дозволив зібрати понад 50 представників новостворених регіональних центрів контролю та профілактики хвороб, центрів громадського здоров’я, закладів охорони здоров’я з 20 регіонів України.

 

У світовому масштабі на рекламу та просування тютюну витрачаються десятки мільярдів доларів щороку. Це призвело до тютюнової епідемії, адже сьогодні 1,3 млрд людей в усьому світі вживають тютюнові вироби. Щороку від хвороб, спричинених курінням, помирає понад 8 млн людей, з них 1,2 млн – це пасивні курці. Дуже важливо протистояти цим маніпуляціям та доносити до суспільства перевірену інформацію про шкоду від тютюну, переваги припинення вживання тютюну й способу життя, вільного від цієї залежності.

Саме проведення ефективних медійних кампаній є фундаментальною частиною стратегії у сфері контролю над тютюном та найбільш рентабельним способом змінити соціальні норми та поведінку щодо тютюну. Для успішної роботи у сфері контролю над тютюном важливо поєднати зусилля усіх «гравців» – уряду та парламентарів, науковців та громадськості.Під час вебінару експерти поділилися порадами та рекомендаціями щодо того, як зробити комунікації у сфері контролю над тютюном ефективними. У той же час, учасники дізналися про державну політику у цій сфері та шкідливий вплив тютюнових виробів на здоров’я, в тому числі нових електронних пристроїв для куріння.

Основна частина тренінгу була присвячена розробці  ефективних медіакомунікацій у сфері контролю над тютюном. Учасники розглянули багато іноземних прикладів успішних антитютюнових медіакампаній, проаналізували українську соціальну рекламу у цій сфері та обговорили рекомендації міжнародних експертів щодо розробки і поширення ефективних повідомлень та матеріалів в рамках інформаційних кампаній.

Під час роботи в групах учасники попрактикувалися в розробці концепції заходу до Дня відмови від куріння, який цього року відзначається 18 листопада, а в кінці тренінгу презентували свої пропозиції. Організатори переконані, що завдяки таким навчальним заходам, підвищиться ефективність антитютюнових комунікацій задля покращення здоров’я та якості життя українців.

Вебінар проводився за сприяння глобальної організації охорони здоров’я «Vital Strategies», яка вже кілька років підтримує проведення в Україні антитютюнових інформаційних кампаній.

Поділитися новиною: