У Новій Зеландії пропонують повністю заборонити куріння до 2025 року

Уряд Новій Зеландії розглядає можливість до 2025 року повністю заборонити куріння у країні. Чиновники планують поступове підвищення допустимого віку для куріння та повну заборону на купівлю тютюнових виробів для тих громадян, що народилися після 2004 року. Також урядовці обговорюють зниження рівня нікотину у сигаретах, заборону фільтрів і скорочення місць продажу тютюну. Ініціативу уряду підтримують організації охорони здоров’я, уточнюючи,  що найвищий рівень смертності – серед представників народу маорі. Профільні організації наголошують, що у бідніших районах країни  кількість магазинів, що продають сигарети, була у чотири рази більшою і як наслідок, поширеність куріння була вищою.

 

«Це кричуще нерівноправ’я є причиною того, що нам необхідно захищати майбутні покоління від шкоди тютюну. Тютюн – найшкідливіший споживчий продукт в історії, і ми повинні від нього відмовитися назавжди», – підкреслює директор Товариства боротьби з раком Люсі Елвуд.

 

Шейн Кавената Бредбрук, який багато років пропагує заборону куріння у спільноті корінного населення маорі вважає, що такі нововведення «призведуть до остаточного зникнення тютюнових виробів у цій країні». Поширеність куріння є найвищою серед народності маорі і дуже важливо, щоб ці громадяни брали активну участь у цьому процесі.

 

«Занадто довгий час тютюнова промисловість залучала наших людей до куріння, забираючи їхні гроші, щоб потім ми їх ховати в урупах (кладовищах) по всій країні. Я з нетерпінням чекаю того часу, коли побачу занепад тютюнової індустрії у цій частині світу», – сказав Шейн Кавената Бредбрук.

 

У Новій Зеландії від хвороб пов’язаних з курінням помирає кожен четвертий громадянин. Аудиторія щоденних курців становить понад півмільйона жителів цієї країни. Наслідки куріння найбільше вплинули на населення маорі, де рак став основною причиною смерті серед жінок, та другою причиною смерті серед чоловіків.

 

Куріння – один з головних факторів ризику захворювань та передчасної смерті в Україні. Це лягає важким тягарем на сім’ї, бізнес та економіку країни через втрату продуктивності, смерті та хвороби. Українська економіка щодня втрачає 250 млн гривень (3,2% ВВП в рік). Від хвороб, спричинених курінням, в Україні щодня помирає 233 людини.

 

Розв’язувати проблему поширеності куріння в Україні допоможе посилення антитютюнового законодавства. Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування ухвалив рішення зареєструвати комплексний антитютюновий законопроєкт №4358, який захистить українців від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння.

 

Поділитися новиною: