Україна стала третьою країною у світі, що впроваджує пілотний проєкт ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну

У понеділок, 13 грудня, об 11:00 у пресцентрі національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбудеться презентація пілотного проєкту ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну» в Україні.

 

Наша держава стала третьою країною у світі, що впроваджує цей пілотний проєкт. Протягом вересня-листопада бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні спільно з  ГО «Центр громадянського представництва «Життя» провели інформаційну кампанію «Школи без нікотину та тютюну» у двох школах Рівненської області та двох школах міста Київ. До та після закінчення інформаційної кампанії, в школах було проведено опитування задля оцінки її результативності. 

Під час пресконференції учасники представлять результати проведення пілотного проєкту в українських школах та обговорять можливості розповсюдження позитивного досвіду в Україні та світі.

Запрошені учасники: 

  • Андрій Скіпальський – національний координатор програм з неінфекційних

захворювань Бюро ВООЗ в Україні;

  • Вікторія Мельничук – завідувач сектору соціально-педагогічної роботи ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” МОН України; 
  • Оксана Левицька – координаторка пілотного проєкту “Школи без нікотину та тютюну” в Україні, ГО «Життя»;
  • Людмила Чванько – педагог-організатор, Кловський ліцей № 77;
  • Горбатюк Діана  – Президент Учнівського самоврядування Кловського ліцею.

Адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 8/16, ІА «Укрінформ»

Організатор:  ГО «Центр громадянського представництва «Життя» на замовлення Бюро ВООЗ в Україні.

 

Для контактної інформації:

Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69,  Dmytro.p@center-life.org 

 

Довідково: Щорічно куріння вбиває 8 мільйонів людей по всьому світу. Тим часом в Україні від хвороб, спричинених курінням, помирає в середньому 85 000 українців. Важливим є той факт, що 95% курців починають курити до 21 року. Діти не можуть усвідомити усі ризики для здоров’я та небезпеку формування тютюнової залежності. А тютюнові компанії використовують агресивний маркетинг, спрямований на дітей. Мета пілотного проєкту «Школи без нікотину та тютюну» – тестування посібника ВООЗ щодо шкіл без нікотину та тютюну та оцінка ефективності  коротких інформаційних інтервенцій у школах з метою розповсюдження позитивного досвіду в Україні та світі.

Поділитися новиною: