Уряд виділив 2,7 мільйони гривень на боротьбу з курінням в Україні

Кабінет Міністрів України 3 вересня 2009 року ухвалив Державну цільову соціальну програму зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на 2009-2012 роки.

Вже 2010 року буде створена і профінансована національна телефонна лінія допомоги тим, хто через підвищення цін на сигарети, або з інших причин хоче припинити курити, але не може зробити цього самостійно.

Держава також профінансує антитютюнову інформаційну кампанію – з зовнішньою рекламою, роликами на ТБ тощо. Крім цього будуть надруковані та поширені рекомендації для медичних працівників про те, як їм допомогти своїм пацієнтам припинити курити.

На виконання програми з державного бюджету виділяється 2,7 мільйона гривень. Ще 4 мільйони має надійти з міжнародних джерел.  Зазначимо, що лише за один серпень місяць 2009 року до державного бюджету надійшло більше 1 мільярда гривень від акцизу на тютюнові вироби.

В Україні вже зафіксована позитивна тенденція зменшення рівня куріння. Так, згідно даних Київського міжнародного інституту соціології, поширеність куріння серед дорослого населення України у 2005 році складала 41%, в листопаді 2008 року – 35%, а у травні 2009 року – 31%.

Цьому сприяли проведені інформаційні та законодавчі заходи, насамперед, виконання положень ухваленого у 2005 році законодавства, а саме поступове обмеження куріння в громадських та на робочих місцях, введення великих попереджень на пачках сигарет, – а також нещодавнє підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби.

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: