В Києві стартує наліпкова кампанія, в рамках якої громадські активісти позначатимуть спеціальними знаками громадські місця, де куріння заборонено законом

У четвер 24 жовтня 2013 р. у Києві стартує третя спільна кампанія громадських організацій-учасниць Коаліції «За вільну від тютюнового Україну» і проекту «Київ без тютюнового диму» ГО «Інститут Медіа Права». Партнерами кампанії є бюро «Свідомо», Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ), Регіональний Центр «Життя», Молодіжний націоналістичний конгрес.

Проект «Київ без тютюнового диму» випустив наліпки з надписами: «На зупинках громадського транспорту і в 50-метровій зоні навколо них курити заборонено», «У під’їздах житлових будинків курити заборонено», «Курити заборонено у залізничному транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів», які під час  кампанії громадські активісти та небайдужі громадяни розклеюватимуть у Києві в тих місцях, де куріння заборонено Законом України № 2899 та Рішенням Київської міської ради.

Наліпкова кампанія організована з метою підвищення рівня обізнаності громадян та необхідності дотримання Закону України № 2899 «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», зокрема статті 13, що стосується заборони куріння у таких громадських місцях як під‘їзди житлових будинків, зупинки громадського транспорту та поїзди (залізничний транспорт).

Необхідність проведення такої кампанії викликана у першу чергу тим, що мешканці Києва незадоволені ситуацією, коли їх обкурюють у громадських місцях, в яких чинним законодавством курити забороняється. Не рідко люди не знають як захистити своє право на бездимне повітря і, що закон на їхньому боці. Така ситуація викликана ще й тим, що дуже часто як некурці, так і курці не достатньо обізнані в діючих заборонах на куріння у вищеназваних громадських місцях.

Бажаючі долучитися до кампанії, можуть отримати наліпки в офісах партнерських громадських організацій, після чого їх потрібно буде розклеїти у відповідних громадських місцях та сфотографувати. Фотографії, розміщених наліпок слід надіслати та\або розмістити на FB-сторінці проекту «Київ без тютюнового диму» https://www.facebook.com/SmokeFreeKyiv або ж надіслати за електронною адресою: yulia@medialaw.kiev.ua.

«До нас дуже часто звертаються з питанням про те, що робити, якщо людину обкурюють чи просто повідомляють про куріння в якомусь із закладів, мовляв «зробіть щось», – зауважила Юлія Солоха, координатор проекту «Київ без тютюнового диму». – Однак, якщо вас обкурюють, а значить – труять сигаретним димом, ви не маєте терпіти або ж чекати, доки хтось інший відстоюватиме ваше право на чисте повітря. Закон на вашому боці. Тож, якщо курять поряд з Вами, наприклад на зупинці громадського транспорту або у пішохідному переході, чемно попросіть людину не курити поряд з вами та відійти в бік. Ми закликаємо мешканців Києва активно відстоювати своє право на простір без тютюнового диму. А тим, кому набридло труїтися тютюновим димом, пропонуємо приєднатися до кампанії, взяти наліпки та розклеїти їх у місцях, в яких курити не можна. Чим активніше суспільство реагуватиме на подібні ситуації, тим швидше традиція свавільного обкурювання відійде у небуття».

«Більшість громадян України законослухняні. Якщо люди знають, що їх певна дія є незаконною, то вони або припиняють вчиняти цю дію, або ж намагаються приховати правопорушення. Тому нанесення знаків про заборону куріння в громадських місцях допоможе українцям не порушувати закон, що регламентує, де саме не можна курити. Справа у тому, що більшість громадян просто не знають таких місць і тому несвідомо порушують закон. В той же час, більша частина громадян, які не курять необізнані в тому, що саме на зупинках чи в під’їздах вони мають законне право вимагати дотримання законодавства та захищати своє право на бездимне повітря. Ця кампанія допоможе не лише сприяти припиненню порушення закону, але й захистити здоров’я громадян», – вважає Іван Кішка, голова секретаріату ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес». 

Усі охочі надрукувати наліпки самостійно та долучитися до громадської кампанії, можуть завантажити файли у відповідній якості за посиланнями:

Для поширення знаків у мережі Інтернет або в соціальних мережах наліпок, їх можна завантажити за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:No_smoking_signs_in_Ukraine

Мешканці Києва можуть долучитись до кампанії, звернувшись за однією з нижче вказаних адрес і безкоштовно отримати наліпки з інформацією про заборону курити на зупинках громадського транспорту, у під’їздах будинків та залізничному транспорті.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ НАЛІПКИ

Інститут Медіа Права – вул. Старонаводницька, 8, оф. 29,  Юлія Солоха – 097-675-91-38;

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) вул. Лисенка, 1, кв. 50, Марина Цапок – 097 961 73 46;

Офіс Молодіжного Націоналістичного Конгресу (ст. м. Золоті Ворота) вул. Ярославів Вал, 9, Іван Кішка – 096 188 37 93;

Офіс ГО «Життя»  (ст. м. Золоті Ворота) вул. Золотоворітська, 2А, оф. 8, Марія Голуб – 050 902 09 38;

Офіс бюро «Свідомо», вул. Рейтарська, 21\13, оф. 4а, код. 238, Марія Землянська.

Поділитися новиною: