Відбулась регіональна нарада проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

3-4 квітня в м. Івано-Франківську відбулася обласна нарада в рамках спільного проекту ВООЗ та МОЗ «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Серед інших тем обговорювали досягнення та виклики України у виконанні Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, зокрема, заходи та механізми з контролю над тютюном, які можуть бути реалізовані на регіональному рівні.

Участь в заході взяла Катерина Римаренко, менеджер проектів ГО “Життя”, яка представила тему контролю над тютюном в Україні.

Попри те, що багато чого було зроблено, лишаються питання, які потребують вирішення. Так, виконання чинних законів, насамперед, щодо заборони куріння у громадських місцях, реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів має бути посилено, оскільки відсутність контролю та покарання є причиною того, що зростає кількість порушень.

Бракує ефективних інформаційних кампаній, які дозволять підвищити обізнаність людей щодо ризиків, пов’язаних із вживанням тютюну.

Доступність та якість послуг для курців, які хочуть відмовитися від куріння, на первинному рівні також потребує покращення, оскільки, за результатами досліджень, попит на такі послуги є і досить великий.

Поділитися новиною: