Віктор Ляшко: «Підзаконні акти, які містять комбіновані медичні попередження на тютюнових виробах, будуть затверджені до 31 березня 2023 року»

На засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народні депутати заслухали Міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка зі звітом про роботу міністерства, зокрема про заходи, що вживаються для впровадження положень закону № 1978-IX щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну та електронних пристроїв для куріння. Для реалізації закону необхідно ухвалення підзаконних актів Міністерством охорони здоров’я України, зокрема:

 

  • затвердження вимог для маркування тютюнових виробів для куріння комбінованими медичними попередженнями, які покривають 65% площі найбільших сторін упаковки;
  • затвердження змін до  уніфікованої форми акта перевірок субʼєктів господарювання;
  • затвердження порядку подання інформації про викиди внаслідок вживання тютюнових виробів.

 

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка всі підзаконні акти будуть затверджені до 31 березня 2023 року.

Нагадаємо, у грудні 2021 року, Верховна Рада України ухвалила  комплексний антитютюновий закон №1978. Документ посилює захист українців, особливо дітей та молоді, від шкідливого впливу тютюнових та нікотинових виробів і приводить українське антитютюнове законодавство у відповідність до Директиви № 2014/40/ЄС.

 

Реалізація в законодавстві України положень Директиви № 2014/40/ЄС є нагальною для захисту здоров’я українців від шкідливого впливу тютюнових та нікотинових виробів. Впровадження європейської директиви в державах ЄС дозволило суттєво знизити поширеність куріння серед дітей на 20% та серед дорослих на 12,5%

Поділитися новиною: