Візит української делегації до європейського регіонального бюро ВООЗ у Брюсселі

Цього тижня українська делегація відвідала європейське регіональне бюро ВООЗ у Брюсселі. До її складу увійшли Міністр охорони здоров’я України доктор Віктор Ляшко, Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України Михайло Радуцький , членкиня Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України Лада Булах, депутат Парламенту України, Заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради Володимир Крейденко та Лілія Олефір виконавча директорка громадської організації “Життя”

Члени української делегації  провели зустрічі з директором бюро доктором Гансом Клюге, представницею ВООЗ при ЄС Оксаною Доменті  та Представником Бюро ВООЗ в Україні доктором Ярно Хабіхтом

Директор Регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге привітав Україну з прийняттям та впровадженням ефективного законодавства про оподаткування тютюнових виробів. ВООЗ рекомендує іншим країнам наслідувати приклад України стосовно щорічного підвищення податку на тютюн.

Міністр охорони здоров’я України доктор Віктор Ляшко наголосив, що дослідження STEPS показало катастрофічні наслідки від вживання тютюну для економіки і для здоров’я та подякував народним депутатам за ухвалення у першому читанні законопроєкту №4358, а також звернув увагу на нові виклики ­– зокрема новітні тютюнові вироби, які використовуються для залучення молоді до куріння.

 

У той же час, після 2012 року не було здійснено жодних змін у «нецінових» заходах, незважаючи на зобов’язання прийняти закон на основі Директиви Європейського парламенту і Ради №2014/40/ЄС. Завдяки лідерству Михайла Радуцького, Голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України і народної депутатки Лади Булах, Парламент України прийняв законопроект №4358 про захист від шкоди тютюну.

Міністр охорони здоров’я доктор Віктор Ляшко та Михайло Радуцький Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України й надалі працюватимуть разом для забезпечення прийняття комплексного законопроекту № 4358 у другому читанні.

Також під час дводенного візиту до Брюсселя, українська делегація зустрілася з експертами ВООЗ з питань контролю над тютюном представниками Генерального директорату з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Європейської Комісії (DG SANTE), Європейського бюро з питань боротьби з шахрайством, Генерального директорату з питань оподаткування і митного союзу (TAXUD), заступницею Генерального директора з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення панною Катаріною Матерновою, членами Європейського парламенту, колишнім міністром охорони здоров’я та соціальних питань Бельгії і членом Парламентського консультативного комітету. Ці зустрічі були дуже результативними з точки зору отримання рекомендацій та надання підтримки у прийнятті закону про контроль за тютюновими виробами відповідно до Директиви ЄС та РКБТ ВООЗ.

 

Партнери з Європейського Союзу наголосили, що Директива про тютюнові вироби є ефективним заходом. Звіт про застосування Директиви показав, що поширеність тютюнопаління серед осіб віком від 15 років і старше впала з 26% у 2014 році до 23% у 2020 році – зниження на 3 відсоткових пунктів з моменту набуття чинності зазначеної Директиви, що еквівалентно 12,5%. Рівень куріння серед молоді впав з 25% у 2014 році до 20% у 2020 році, після досягнення піку в 29% у 2017 році. Однак серед молоді зростає споживання нових продуктів, особливо електронних сигарет.

 

Отже, Україна має унікальну можливість нарешті приєднатися до ЄС у боротьбі за порятунок життів від смертності, пов’язаної з тютюном, та захистити дітей від куріння.

Поділитися новиною: