Йога “Дихай вільно у світі без тютюну” захопила всю Україну

З нагоди Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається щороку 31 травня, у 10-ти містах України відбулася йога на свіжому повітрі «Дихай вільно у світі без тютюну». Заходи проходили 30-31 травня та 1 червня у Києві, Луцьку, Житомирі, Сумах, Кропивницькому, Рівному, Львові, Херсоні, Вінниці та Полтаві.

Організатори події – громадська організація “Життя”, Центр громадського здоров’я МОЗ України та Всесвітня організація охорони здоров’я. Партнерами виступили Міністерство охорони здоров’я України та Avatar Yoga Fest. У регіонах заходи було проведено регіональними центрами громадського здоров’я та обласними центрами здоров’я.

У заняттях йогою взяли участь понад 700 учасників, серед яких – лідери думок, лікарі та активні українці. На заходах розповіли про правильне дихання як один із способів профілактики багатьох захворювань легень і бронхів та закликали до здорового способу життя у світі, вільному від тютюну.

«Щороку глобальна тютюнова епідемія забирає з життя понад 8 мільйонів осіб, з яких близько 900 тисяч не є курцями і вмирають через хвороби, які викликані вторинним тютюновим димом. Щороку від наслідків куріння помирає 85 тисяч українців. Наша мета – ввести новий тренд – тренд здорового життя. Час брати на себе відповідальність за своє майбутнє. Час обирати здоров’я»,– наголосив Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України, співорганізатор заходу.

На жаль, у Львові не вдалося провести повноцінне тренування через погодні умови, але учасники мали змогу поспілкуватися та навчитися правильній техніці дихання. А житомирським йогам настільки сподобалась ініціатива, що тепер плануються щотижневі заняття дихальною гімнастикою на базі Житомирського музичного училища ім В.С. Косенка.

Заходи проведено за підтримки глобальної організації з охорони здоров’я «Vital Strategies».

Контактна інформація: Оксана Левицька, oksana.centerlife@gmail.com, (097) 813 93 44.

Поділитися новиною: