Побачена раз реклама сигарет протягом тижня викликає бажання закурити – дослідження

Лиш один контакт з рекламним повідомленням підвищує бажання закурити на 22%. Ефект тримається тиждень, знижуючись з кожним днем. Наукове дослідження впливу реклами сигарет на молодь провів американський аналітичний центр RAND Health. Він з’ясував, наскільки сильно медійна і зовнішня реклама, а також продакт-плейсмент у фільмах, серіалах і комп’ютерних іграх діють на молодь.

У дослідженні взяло участь 134 студенти у віці від 18 до 24 років, серед яких були курці, некурці і ті, хто курять час від часу. Протягом трьох тижнів вони мали записувати на виданих їм заздалегідь планшетах кількість рекламних  повідомлень, які траплялися їм на очі, та враження від них.

За час експерименту учасники зафіксували понад 1 тис. випадків реклами сигарет.

З’ясувалося, що одне повідомлення в середньому на 22% підвищує бажання закурити і цей ефект, поступово знижуючись, тримається протягом тижня.

«Ми були здивовані тим, як довго триває ефект від реклами сигарет. Дослідження довело, що позитивні повідомлення про куріння у ЗМІ  впливають навіть на поведінку тих людей, можливість покурити у яких з’являється рідко», – зазначив Стівен Мартіно (Steven Martino) з RAND Health.

Автори дослідження висловили сподівання, що це дослідження сприятиме перегляду американського законодавства у бік суворішого обмеження реклами тютюнових виробів.

Джерело:http://mf.mediasapiens.ua/material/26990

Поділитися новиною:
Теги новини: