Реклама алкоголю та тютюну в Україну не повернеться – експерт

Представники громадських рухів переконали владу відмовитися від ініціативи закріпити законодавчо преференції для тютюнової та алкогольної продукції, заявив завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський.

Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2014_05_27/Reklama-alkogolju-ta-tjutjunu-v-Ukra-nu-ne-povernetsja-ekspert-2826/

В Україні хочуть скасувати ліцензії на імпорт та експорт алкоголю і тютюну. У Міністерстві економіки розробили законопроект, який скоротить кількість дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема, документ скасує ліцензування імпорту та експорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У відомстві впевнені, що це зніме обмеження з торгівлі. Як розповів радіо «Голос столиці» завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський, представників громадськості ця ініціатива обурила. Вони побували на особистій зустрічі з міністром економіки Павлом Шереметою, під час якої попросили відмовитися від цієї ідеї. Чому ця пропозиція обурила громадськість, і що відповів міністр, Костянтин Красовський розповів в ефірі радіостанції «Голос Столиці».

«Голос Столиці»: Розкажіть, будь ласка, чому скасування ліцензування імпорту та експорту алкоголю і сигарет, ви і представники громадськості вважаєте поганою ідеєю?

Костянтин Красовський: Представників громадськості в першу чергу обурило те, що в цьому законопроекті була норма про те, щоб зробити якісь магазини з торгівлі тютюном або алкоголем спеціалізованими і дозволити цим магазинам займатися рекламою. По-друге, що стосується ліцензії. У нас в Україні є ліцензії навіть на торгівлю алкоголем і сигаретами в кіоску, тому погано зрозуміло, чому потрібно скасовувати ліцензію для імпортерів. Ті ж самі імпортери не повинні платити акцизний та інші податки, тому абсолютно нелогічно, що маленький кіоск повинен платити за ліцензію, а фірма, яка ввозить тисячі пляшок або мільйони пляшок чомусь не повинна мати ліцензії. Тобто досить дивна пропозиція, не кажучи про те, що гроші від ліцензії теж йдуть до державного бюджету і роблять алкоголь і тютюн трохи дорожче. Це витрати виробника, а чим дорожче алкоголь і тютюн, тим менше його споживають, тим краще для здоров’я. Були великі сумніви, що ця ініціатива взагалі буде розглянута урядом і подана на розгляд Верховній Раді. Тим не менше, зараз громадськість дивиться за діяльністю чиновників у всіх міністерствах. Я думаю, що це один з тих випадків, коли громадськість стежить за Міністерством економіки та буде на корені припиняти будь-які дії, які мають корупційні ознаки.

«Голос Столиці»: Яку відповідь отримали представники громадськості в Мінекономіки на прохання вилучити це положення із законопроекту?

Костянтин Красовський: Міністр економіки сказав, що ніяких ініціатив щодо повернення реклами алкоголю і тютюну, яка зараз заборонена, не буде. По ліцензіях, я думаю, теж буде така відповідь. Найголовніше, що міністр продемонстрував: він готовий працювати з громадськими організаціями і сприймати їх думку при розробці законопроектів.

Відзначимо, що в цілому законопроект Мінекономіки пропонує скасувати з десяток видів різних ліцензій. У тому числі і на експорт та імпорт таких товарів, як диски для лазерних систем зчитування та матриці як такі, що втратили свою значимість.

Нагадаємо, раніше в ефірі радіостанції «Голос Столиці» економічний експерт Володимир Панченко заявив, що ліцензії у сфері зовнішньоекономічної діяльності, які пропонує скасувати Мінекономіки, давно втратили свій ефект.
http://newsradio.com.ua/2014_05_27/Reklama-alkogolju-ta-tjutjunu-v-Ukra-nu-ne-povernetsja-ekspert-2826/
Поділитися новиною:
Теги новини: