Тютюнові компанії США витратять $30 млн. на рекламу-зізнання в багаторічному обмані споживачів

Судова справа, в ході якої тютюновий бізнес й зобов’язали до такого кроку, триває вже 15 рік і нарешті вийшла на фінішну пряму.

10 січня тютюнові компанії подали на розгляд суду документ, погоджений з Міністерством юстиції, яке виступає позивачем, та громадським антитютюновим рухом Tobacco-Free Action. Він містить макети майбутніх рекламних оголошень, описи відеороликів, їх детальні характеристики – від частоти і тривалості показів до кеглю і назви шрифту, яким буде набрано текст.

Передбачається, що виробники сигарет протягом року будуть оплачувати антитютюнову рекламу, у якій вибачатимуться перед населенням США за те, що протягом десятиліть приховували правду про шкідливість куріння і свідомо вводили в оману споживачів.

Відповідні рекламні ролики транслюватимуть на одному з трьох найбільших телеканалах країни – CBS, ABC або NBC, друкована реклама на шпальту з’явиться у 35 газетах та їхніх онлайн-версіях, на 17 сайтах тютюнових компаній і на спеціальних вкладках у пачках сигарет. Все це має обійтися тютюновій індустрії у понад $30 млн.

Загалом буде використано п’ять типів рекламних оголошень, зміст яких визначено судом: про вплив куріння на здоров’я, нікотинову залежність, однакову шкідливість усіх видів сигарет, зумисне применшення небезпеки звикання до куріння та наслідки пасивного куріння.

Кожне оголошення складатиметься з двох блоків. Спочатку йтиме повідомлення про те, що Федеральний суд постановив, що тютюнові компанії  Philip Morris USA, R.J. Reynolds Tobacco, Lorillard та Altria  умисно обманювали американський народ, і зобов’язав їх визнати це. Потім – перелік фактів, які виробники сигарет приховували від громадськості.

Наприклад, у оголошені щодо шкідливості куріння, людям повідомлятимуть, що куріння щодня вбиває в середньому 1200 американців і щороку спричиняє більше смертей, ніж наркотики, СНІД, вбивства, суїциди, автомобільні аварії та алкоголь разом узяті.

З повним переліком текстів рекламних оголошень та фактів, наведених у них, можна ознайомитися тут.

Рекламні макети та приклади відеороликів, які тютюнові компанії подали на розгляд суду, виконані у мінімалістичному стилі – чорний текст на білому фоні.

Тривалість рекламних роликів – 45 секунд. Суд зобов’язує показувати їх на одному з телеканалів  – CBS, ABC або NBC – на вибір тютюнової компанії протягом року п’ять разів на тиждень у часовому проміжку між 19.00 і 22.00. Таким чином, рекламу буде показано 260 разів.

Друкована реклама має протягом року з’являтися у кожному недільному або п’ятничному номері кожної з 35 газет, названих судом. До списку потрапили найбільш тиражні видання США, серед яких – Wall Street Journal, Washington Post, New York Times.

Розмір банерів, що з’являтимуться на веб-сайтах – 250×300px. У першому фреймі буде розміщено текст про постанову суду, у другому – перелік фактів.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції США подало позов проти чотирьох найбільших виробників сигарет ще у вересні 1999 року. Судовий процес, в результаті якого їх визнали винними, тривав до червня 2005 року. Тютюнники подали апеляцію, яка врешті дійшла до Верховного суду – 2010 року там відмовилися скасовувати попереднє судове рішення. Ще через два роки тютюном компанії зобов’язали оплатити масштабну антитютюнову рекламу,  деталі якої, як очікувалося, будуть затверджені судом ще у березні 2013 року. Однак, до їх розгляду суд дійшов лиш зараз, у січні 2014.

Джерело: http://mf.mediasapiens.ua/material/26728

Поділитися новиною:
Теги новини: