10 тонн недопалків щодня заполоняє Київ!

Щодня в Києві викидається близько 10 тон недопалків – саме стільки залишається від 20 млн. сигарет, які щодня викурюються в Києві. А в цілому, по Україні, за день викурюється 233 млн. штук сигарет, щоденна вага недопалків від яких складає 116 тонн! Про це повідомила координатор прес-центру Коаліції громадських організацій „За вільну від тютюнового диму Україну”, Олександра Устінова. Щодня в Києві викидається близько 10 тон недопалків – саме стільки залишається від 20 млн. сигарет, які щодня викурюються в Києві.

А в цілому, по Україні, за день викурюється 233 млн. штук сигарет, щоденна вага недопалків від яких складає 116 тонн! Про це повідомила координатор прес-центру Коаліції громадських організацій „За вільну від тютюнового диму Україну”, Олександра Устінова.

„Провести ці розрахунки нас спонукали висновки канадських екологів про те, що недопалки є одним з найбільш розповсюджених видів сміття в Канаді”, – каже пані Устінова. – Ми виходили з того, що щороку українці споживають близько 85 млрд. сигарет, а реальна кількість мешканців Києва оцінюється в 4 млн. Тобто для міста де мешкає близько 1 млн. людей вага недопалків щодня складає 2,5 тонн.

Під час щорічного „Великого прибирання” („Grand nettoyage”) узбережжя Канади, наприкінці літа, недопалки від сигарет виявилися найбільш розповсюдженим сміттям. Тоді 50 тис волонтерів зібрали 270 тис. недопалків. Це в 2,5 рази більше, ніж упаковок від продуктів харчування, що займають друге місце у переліку сміття, що зустрічається найчастіше.

Канадські науковці пояснюють це тим, що багато з тих людей, які ніколи не кинуть пластиковий пакет аби де, психологічно, не бачать проблеми в тому, щоб кинути недопалок на землю.

„Озирніться на вулиці і ви завжди побачите недопалки в щілинках, в кутках… Ці відходи від куріння, залишаються навіть там, де щойно поприбирали. Але, якщо вулиці ще можна прибрати начисто, то легені курців від смоли може „вичистити” тільки рішення людини кинути курити”, – каже пані Устінова.

Поділитися новиною:
Теги новини: