АНОНС – До всесвітнього дня без тютюну громадськість подарує міністру “акцизний щит”

Напередодні Всесвітнього дня без тютюну, 30 травня 2014 року відбудеться акція Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» під назвою «Високі тютюнові акцизи рятують життя».

Акція відбудеться у п’ятницю, 30 травня, об 11.00, перед приміщенням МОЗ України (вул. Грушевського, 7). 

За сценарієм, активіст в образі смерті буде запускати «отруйні» стріли-сигарети із лука в людину, яка захищатиметься «акцизним щитом». Сигарети – це символ тютюнових корпорацій, метою яких є залучення та утримання людей в полоні цієї шкідливої звички. «Акцизний щит» – копія давньоруського щита із відповідним дизайном, на якому написано «Високі акцизи рятують життя». Таким чином громадськість прагне привернути увагу до необхідності й надалі підвищувати акцизи на сигарети, оскільки саме високі податки на тютюн є дієвим інструментом для убезпеченням людей від цієї шкідливої продукції, сприяють зменшенню поширеності куріння.

Після вистави «акцизний щит» буде передано Олегу Мусію  – Міністру охорони здоров’я – як подяку за активну позицію в контролі над тютюном та нагадування про місію Міністерства й надалі сприяти зменшенню поширеності куріння для оздоровлення нації.

Організатори: Центр громадянського представництва «Життя», що впроваджує проект «Україна без тютюнового диму», спільно з Громадською Радою при МОЗ України.

До участі в заході запрошені народні депутати, представники органів влади, експерти з питань громадського здоров’я,  а також представники:

  1. Бюро ВООЗ в Україні;
  2. Інституту стратегічних досліджень МОЗ України;
  3. Центру громадянського представництва «Життя»;
  4. громадських організацій-членів Коаліції «За вільну від тютюнового диму  Україну»;

Для контактів:

Марія Голуб

прес-центр ГО «Життя» та Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну

(044) 279 68 83, 050 902 09 38, smokefreeukraine@center-life.org

Поділитися новиною: