АНОНС ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЇ «У школах Львівщини реалізували пілотний проєкт ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну»

У пʼятницю, 23 грудня, о 12:00 у пресцентрі «Львівського пресклубу» за адресою м. Львів, пр. Т. Шевченка, 11 (2-й поверх) відбудеться пресконференція щодо результатів втілення пілотного проєкту ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну».

Протягом вересня-листопада ГО «Центр громадянського представництва «Життя» у співпраці з Львівським обласним центром контролю та профілактики хвороб за фінансування Бюро ВООЗ в Україні провели інформаційну кампанію «Школи без нікотину та тютюну» у загальноосвітніх закладів Львівської області. 

Під час пресконференції учасники розкажуть про особливості реалізованого пілотного проєкту в українських школах та актуальність підвищення спроможностей освітньої системи в інформаційних кампаніях для захисту учнівської молоді від шкоди тютюну та нікотину, а також представлять результати опитування учнів та працівників шкіл, яке проводилося до та після проведення інформаційного компонента проєкту. 

Запрошені учасники: 

  • Андрій Скіпальський — національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні;
  • Наталія Іванченко — Генеральний директор Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»;
  • Олег Паска — Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
  • Орест Чемерис — Директор департаменту охорони здоровʼя Львівської обласної військової адміністрації;
  • Дмитро Купира — Виконавчий директор ГО «Життя», координатор пілотного проєкту «Школи без нікотину та тютюну» в Україні.

Адреса: м. Львів, пр. Т. Шевченка, 11 (другий поверх), пресцентр «Львівського прес-клубу»

Організатори:  ГО «Центр громадянського представництва «Життя» у співпраці з Державною установою «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Бюро ВООЗ в Україні.

Для контактної інформації: Ольга Брезецька, заступниця генерального директора Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», 097 909 86 97, olha.brezecka@ukr.net

Трансляція заходу за посиланням: https://youtu.be/8NpHH2DrAjQ

Довідково: Щорічно куріння вбиває 8 мільйонів людей по всьому світу. Тим часом в Україні від хвороб, спричинених курінням, помирає 85 000 українців. Важливим є той факт, що 95% курців починають курити до 21 року. Тютюнові компанії використовують агресивний маркетинг, спрямований на введення дітей в оману для приваблення до вживання тютюну та нікотину, що призводить до наркотичної залежності. Мета пілотного проєкту «Школи без нікотину та тютюну» — тестування посібника ВООЗ щодо шкіл без нікотину та тютюну та оцінка ефективності коротких інформаційних інтервенцій у школах з метою розповсюдження позитивного досвіду в Україні та світі.

Поділитися новиною: