АНОНС: Всесвітній день без тютюну: турбота про здоровʼя – твій вклад у перемогу

31 травня об 11:00, в інформаційній агенції «Укрінформ» громадська організація «Життя» проведе пресконференцію на тему: «Всесвітній день без тютюну: турбота про здоровʼя – твій вклад у перемогу».

 

2022 рік став знаковим роком у посиленні захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння після підписання комплексного антитютюнового закону №1978-ІХ. Міжнародна спільнота визнала досягнення України та нагородила представницю українського Парламенту найвищою нагородою ВООЗ у контролі над тютюном  «World No Tobacco Day Award».

 

Всесвітній день без тютюну 2022 присвячений темі «Тютюн – загроза навколишньому середовищу». Шкідливий вплив тютюнової промисловості на природу є величезним і постійно зростає, додаючи тиску на крихкі екосистеми та дефіцитні ресурси нашої планети. ВООЗ пропонує ефективні шляхи розв’язання цієї проблеми, а саме: якомога швидше заборонити використання одноразового пластику, що включає недопалки, пакетики від нікотинових подушечок та відходи електронних пристроїв для куріння.  У 2021 році в Україні  було реалізовано 34 млрд сигарет та 7 млрд тютюнових виробів для нагрівання. Тільки за рік у навколишнє середовище України потрапили понад 41 млрд недопалків, які не піддаються переробці та містять близько 7000 токсичних хімічних речовин, ацетат целюлози, фольгу, що впродовж багатьох років забруднює навколишнє середовище.  

 

До виступу на події запрошені:

Лада Булах  – народний депутат України;

Дмитро Купира – виконавчий директор «Життя»;

Олександр Коваль – член правління ГС «Мережа українських сортувальних ініціатив»; 

Представники ВООЗ в Україні;

Представники МОЗ України;

Представники Центру громадського здоровʼя МОЗ України

 

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну. Не меншої шкоди куріння завдає й економіці нашої держави: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати станом на 2021 рік складають 3,2% ВВП України або близько 179 млрд грн (на 2021 рік) внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

Для контактної інформації: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, dmytro.p@center-life.org

Поділитися новиною: