Річний звіт 2021

Ми опублікували звіт про результати роботи команди Центр Громадянського Представництва «Життя» за 2021 рік. Отже, яким для нас став цей рік? 2021 рік став знаковим у реалізації місії громадської організації «Життя», яка передбачає зростання добробуту людей та представництва у сфері громадського здоровʼя.
Завдяки плідній роботі нас вдалося акумулювати суспільну підтримку для ухвалення Верховна Рада України комплексного антитютюнового закону 1978-IX.. Таким чином Україна зробила величезний крок для захисту дітей та молоді від приваблення до куріння тютюнових виробів та нарешті врегулювала електронні пристрої для куріння, які становлять руйнівну загрозу для здоров’я. Норми Закону 1978-IX базуються на кращих міжнародних політиках Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення євроінтеграційної директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.
Нарешті можна сказати, що діти, народжені в Україні за час роботи Верховної Ради IX скликання, у майбутньому мають більше шансів не потрапити у пастку залежності від нікотину. І вони дійсно оцінять таку перевагу у майбутньому.
Команді «Життя» разом з партнерами вдалося відстояти запроваджену гармонізацію акцизів на тютюнові вироби для нагрівання та сигарил до рівня сигарет. Це дозволило знизити цінову доступність шкідливої тютюнової продукції для дітей та юнацтва. Крім того, завдяки цій політиці вдалося збільшити надходження до Держбюджету у 6 разів – з 1,7 млрд грн до 10,2 млрд грн 8,5 млрд грн додатково вдалося залучити до Держбюджету завдяки ефективній співпраці громадськості та влади. Також наша команда провели декілька інформаційних кампаній на підтримку громадського здоров’я.
У 2022 році команда «Життя» працюватиме над імплементацією ухвалених антитютюнових змін та продовжить громадянське представництво для забезпечення якості та тривалості життя українців.
Поділитися новиною: