Бармени пригостили депутатів коктейлем «4844» на знак підтримки закону про заборону куріння в ресторанах та барах

В Міжнародний день бармена, 6 лютого 2013 р., представники цієї професії прийшли до Верховної Ради аби пригостити депутатів та журналістів безалкогольним коктейлем «4844» на знак підтримки закону, що забезпечив їхнє право на бездимне повітря на робочих місцях. Бармени дали символічну назву коктейлю «4844», адже під цим номером був прийнятий закон про заборону куріння в громадських місцях, зокрема і в закладах ресторанного бізнесу. Бармени принесли до будівлі парламенту барну стійку та в стилі бармен-шоу виготовили 40 коктейлів.

На підтримку закону виступила Всеукраїнська асоціація барменів. «Я підтримую чинний бездимний закон та можу сказати, що працювати стало легше, здоровіше, – говорить Сергій Кодацький, засновник та президент Всеукраїнської асоціації барменів. – Можна говорити про покращення самопочуття у барменів в кінці робочої зміни, а також – про кращу роботу смакових рецепторів, що дуже важливо для нашої професії. Подібна прогресивна норма діє як у Європі, так і в багатьох країнах світу. Зараз у барах не курять, і я вдячний відвідувачам-курцям, які з повагою ставляться до нових правил».

З самого початку кампанії за звільнення ресторанів від куріння її активно підтримала  Асоціація офіціантів Києва. «Я особисто не знаю жодного офіціанта, який не був би задоволеним бездимними умовами праці, – каже Олег Оникієнко, голова Київської асоціації офіціантів. – Майже щодня отримую слова вдячності від колег, друзів за звільнення кафе, барів, ресторанів від тютюнового диму. Члени нашої Асоціації, яка з початку долучилася до кампанії за заборону куріння в закладах ресторанного господарства, щодня відчувають на собі позитивну дію Закону. Приємно, що ера дискримінації нашої професії завершилася».

«Сьогодні шкоду від пасивного куріння не потрібно нікому доводити – вона очевидна. Мені як лікарю і автору першого антитютюнового закону приємно відзначити, що тепер в Україні діє закон, який повністю захищає усіх працівників на робочих місцях від вдихання отруйного диму. Сотні тисяч працівників і відвідувачів кафе, барів та ресторанів убезпечено від ризику отримати хвороби, пов’язані із пасивним курінням», – говорить Микола Поліщук, президент Української асоціації боротьби з інсультом.

Андрій Скіпальський, керівник проекту «Україна без тютюнового диму», ГО «Життя», зазначає, що саме бармени були рушійною силою першого в світі закону про звільнення барів та ресторанів від куріння. «У 2004 р. в Ірландії, з її традиційною культурою пабів, саме  бармени активно підтримали винесення куріння за межі закладів, – говорить Андрій Скіпальський. – З того дня близько 40 країн світу пішли цим шляхом та заборонили куріння на робочих місцях, якими є і приміщення ресторанного господарства. У перші місяці дії закону Україна показала приклад цивілізованого суспільства: ми виконуємо закон, поважаємо один одного та поступово відмовляємося від куріння. За нашими розрахунками рівень споживання сигарет  знизиться на 10-15% уже у перші місяці».

Довідка:

Асоціація барменів України (All-Ukrainian Bartenders Association – AUBA) організацією-представником світового співтовариства барменів (International Bartenders Association) в Україні. AUBA була створена в 2005 р. як профспілка барменів, осередок професійних знань. Асоціація об’єднала і щорічно стандартизує кращі тренінг-центри барменів України, а також запроваджує культуру соціальної відповідальності професії. Асоціація має значний потенціал для розвитку барменів:  участь у конкурсах, чемпіонатах світу, виїзних з’їздах тощо.

Заборона куріння в на всіх робочих приміщеннях, включно із кафе, барами та ресторанами діє з 16 грудня 2012 року в Україні. Сьогодні у галузі громадського харчування України працюють більше 100 тисяч працівників. Лікарі стверджують, що в людей, які щодня протягом тривалого часу знаходяться в задимленому приміщенні, ризик захворіти на респіраторне захворювання, астму, бронхіт чи онкологічну хворобу підвищуються в десятки разів. Закон України № 4844 повністю захищає всіх працівників від негативного впливу тютюнового диму. Моніторинг, проведений в 500 закладах харчування в Криму, Донецьку і Львові в перший тиждень після вступу закону в силу, виявив виконання закону майже на рівні 95%.

Дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведене в 2011 р. показало, що 84% громадян підтримують ідею закону, який забороняє курити всередині громадських приміщень, включно із усіма робочими місцями, житловими будинками, офісами.

Більшість європейських країн повністю відмовилася від куріння в приміщеннях ресторанів, кафе та барів. Зокрема, це такі країни, як Ірландія, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія, Естонія, Латвія, Литва, Бельгія, Франція, Іспанія, Кіпр, Угорщина, Мальта, Македонія, Словенія. Італія, Туреччина, Болгарія.

 

Для контактів:

 

 

Юлія Солоха

 

Координатор медіа програм ГО «Життя»

044-2786727

097-675-91-38

yulia@center-life.org

Ольга Сухина

 

Прес-центр Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 050 359 33 45

o.suhina@krasni.com.ua

Поділитися новиною: