Чому тютюнові вироби для нагрівання не допомагають кинути курити?

Тютюнові вироби для нагрівання (ТВЕН) рекламують як спосіб “повністю відмовитися” (тобто кинути курити сигарети). Хоча ці продукти ще не набули широкого поширення в США, тютюнові компанії, починаючи з IQOS від Philip Morris International,  створили для них значні ринки збуту в Японії. Тепер Сатомі Одані та її колеги з Міжнародного інституту раку в Осаці надали інформацію про те, як ТВЕН впливають на поведінку курців. Назва їхньої статті говорить сама за себе: “Нагріті тютюнові вироби не допомагають курцям кинути палити та не запобігають рецидивам: лонгітюдне дослідження в Японії”.

 

Вони спостерігали за 7044 дорослими японцями протягом двох років і вивчали, як використання ТВЕН на початку дослідження прогнозувало куріння через рік. (Такі лонгітюдні дослідження, в яких за людьми спостерігають у часі, є найсильнішим видом епідеміологічних досліджень). Загалом вони виявили, що курці, які вживали сигарети для нагрівання, мали не більше шансів кинути курити, ніж ті, які не вживали сигарети для нагрівання. Іншими словами, у реальному світі тютюнові вироби для нагрівання не допомагають людям кинути курити.

 

Результати серед людей, які намагалися кинути палити, були ще більш тривожними. Серед курців, які дійсно намагалися кинути курити (про що свідчить використання науково обґрунтованих заходів для відмови від куріння, включаючи консультування або прийом препаратів для відмови від куріння), куріння сигарет для нагрівання знижувало ймовірність відмови від куріння на третину (скоригований коефіцієнт поширеності, СКП=0,61). Колишні курці зі стажем, які вживали тютюнові вироби для нагрівання, частіше повертаються до куріння.Ці аналізи контролювали рівень залежності, вік, стать, гендер та низку інших демографічних змінних. Автори дослідження роблять висновок: “Вживання сигарет  для нагрівання не допомогло курцям кинути курити та не запобігло рецидивам у колишніх курців. Не слід рекомендувати  ТВЕН як засіб для відмови від куріння”.

 

Цей результат не є дивним, оскільки тютюнові компанії почали розробляти ці “нові” тютюнові продукти наприкінці 1980-х років, щоб утримати курців, які піклуються про своє здоров’я (ТВЕН, електронні сигарети) і які, за відсутності цих продуктів, кинули б курити. Тютюнові компанії розробили їх, щоб утримати клієнтів. Це дослідження додає доказів того, що тютюновим компаніям надзвичайно успішно вдається використовувати ТВЕН саме для цього: утримувати споживачів.

 

Настав час політикам та регуляторним органам почати приймати рішення на основі реальних наукових даних, а не галузевих міфів, які іноді повторюють медичні працівники, що не беруть до уваги всі докази.

Повний текст англійською

Поділитися новиною: