Українські законодавці отримали у США нагороду за посилення антитютюнового законодавства

У Вашингтоні, українську парламентську делегацію нагородили премією за посилення антитютюнового законодавства та боротьбу із розповсюдженням куріння. Нагороду The 2023 Youth Advocates of the Year Awards від «Кампанії за  дітей без тютюну» (Campaign for Tobacco-Free Kids) отримували голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький та голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Лада Булах.

 

Цього року організатори окремо відзначили успіхи України у посиленні антитютюнових обмежень, в тому числі законодавчих. Українській делегації вручили спеціальну відзнаку «Чемпіон» за «мужність правозахисників та політиків України, які досягли величезного прогресу у боротьбі з вживанням тютюну, не дивлячись на складні обставини».

«Наша країна бореться за виживання проти військової агресії росії. Наші люди стійко протистоять вторгненню. Однак, навіть коли ми ведемо цю війну, ми не втрачаємо з уваги, що існують інші загрози нашому народу, які ми повинні перемогти. Навіть зараз тютюнові компанії продовжують працювати, продавати свою продукцію та лобіювати свої інтереси за рахунок нашого здоров’я. Але ми – українські громадські захисники, парламент та уряд – рухаємося вперед, щоб створити та реалізувати політику, яка зробить нашу країну кращою для всіх українців, зараз і довго після нашої перемоги. Я пишаюся тим, що наш закон про боротьбу з тютюном підтримується суспільство і ефективно діє. Значною мірою це завдяки сильним зусиллям нашого громадянського суспільства. Їхня підтримка була важливою для ухвалення цього закону, як і допомога міжнародних організацій, таких як Кампанія за дітей без тютюну», –  сказала Лада Булах під час вручення нагороди.  

 

У свою чергу, представники міжнародної організації «Кампанії за дітей без тютюну» Мет Майерс, Йолонда Річардс та Джошуа Абрамс відзначили прогрес Україну у напрямку боротьби із курінням. Мова йде про закон  Комітету з питань здоров’я нації № 1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну, за який проголосував Парламент у грудні 2021 року. До його розробки також долучилися експерти громадської організації «Центр громадянського представництва Життя». У організації, яка бореться з поширенням тютюну у всьому світі, були приємно вражені, що навіть під час війни із росією,  Україні вдається приймати  та виконувати закони, які відповідають високим міжнародним стандартам захисту здоровʼя людей.

 

Нагадаємо, з 11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону 1978-IX, який підсилив вже наявні обмеження у бездимному законодавстві. Зокрема, Закон розширив перелік місць, де не можна курити, а також визначив, що відтепер там заборонено вживати не лише кальяни, тютюнові вироби та електронні сигарети, а й сигарети для нагрівання (ТВЕНи) разом з пристроями для нагрівання тютюну. 

 

«Відзначу, що головна мета – захистити та уберегти нашу молодь від маркетингових технологій виробників тютюнових виробів та пристроїв для куріння», – підкреслив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

 

Цього року до США запросили понад 400 лідерів охорони громадського здоров’я, урядовців, депутатів, активістів громадських організацій, меценатів та філантропів, щоб відзначити прогрес у боротьбі з тютюном по всьому світу. Нагороди отримали люди, які найбільше у світі зробили у боротьбі з тютюновою залежністю, а також найщедріші меценати, що підтримують міжнародну ініціативу. 

Поділитися новиною: