Чортківська міська рада просить ВРУ про розширення повноважень у боротьбі з курінням

24 травня 2018 року на засіданні Чортківської міської ради депутати прийняли рішення направити звернення до Верховної Ради України з проханням підтримати антитютюновий законопроект №4030а, який має на меті захистити здоров’я молоді від згубного впливу тютюну шляхом врегулювання тютюнового маркетингу.

Окрім цього, вказаний законопроект надає право органам місцевого самоврядування визначати вільні від куріння місця на постійній основі або лише на час проведення масових заходів.

 «З огляду на ефективність уже прийнятих заходів потрібно підтримати динаміку захисту молодого покоління від початку куріння, щоб українська нація була здоровою. Ми переконані, що підтримання даного законопроекту забезпечить високий рівень захисту здоров’я людини, особливо дітей та молоді, а також виконання зобов’язань України Відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ)» – зазначили у своєму зверненні представники Чортківської міської ради.

Нагадаємо, що законопроект №4030а пропонує заборонити розміщувати сигарети у вітринах магазинів, удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях та запровадити чіткіші механізми контролю за виконанням антитютюнового законодавства.

Ця законодавча ініціатива повністю відповідає положенням Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, підтримана Міністерством охорони здоров’я, а також рекомендована профільним Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я до розгляду у першому читанні. Але попри це, законопроект №4030а вже три роки не розглядається парламентом без об’єктивних причин. Депутати Чортківської міської ради сподіваються, що така ініціатива допоможе зробити певне зрушення, і наблизить Україну до майбутнього без тютюну.

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20,oksana@center-life.org.

Поділитися новиною: