Скаутська організація Пласт приєдналася до Маніфесту за майбутнє без тютюну

14 травня українська скаутська організація Пласт приєдналася  до «Маніфесту за майбутнє без тютюну», відстоюючи свою мету щодо всебічного виховання української молоді на засадах свідомих, відповідальних і повновартісних громадян.  Представники Пласту переконані, що розвиток дітей та підлітків без куріння є запорукою міцнішого здоров’я, підвищення спортивного, професійного та інтелектуального розвитку молоді.

«Ми поділяємо мету Маніфесту – зробити молодь України вільною від пов’язаних зі вживанням тютюну хвороб смертей та залежності. Ми зацікавлені у створенні умов, щоб нові покоління українців просто не захотіли курити, а нинішні курці отримали стимули й можливості звільнитися від куріння», – заявили в скаутській організації. – «Наша велика ціль вжити усіх необхідних заходів для зменшення поширеності куріння до рівня менше 5%, що буде вважатися переломним моментом у денормалізації тютюну. Такий бар’єр є переломним, після чого можна запровадити інші заходи, щоб повністю позбутися всіх форм вживання тютюну».

 «Маніфест за майбутнє без тютюну» було представлено у березні 2016 року. У Маніфесті йдеться, що реалізовані законодавчі заходи, такі як заборона куріння в громадських місцях, заборона всіх форм реклами сигарет і спонсорства, підвищення акцизів на тютюнові вироби та запровадження графічних попереджень про шкоду куріння дали значні результати у збереженні здоров’я українців. Тому потрібно продовжувати впроваджувати законодавчі обмеження що стосуються споживання тютюну. На разі актуальним є прийняття законопроектів №2820 та №4030а, котрі покликані зменшити маркетингову привабливість куріння та сигарет.

Україна повинна приєднатися до ряду країн, які вже поставили собі за мету стати вільними від тютюну. Так, про припинення вживання тютюну наразі вже заявили уряди Фінляндії (до 2040 р.), Нової Зеландії (до 2025 р.), Ірландії (до 2025 р.), Шотландії (до 2034 р.), Канади (до 2035 р.). Запровадження в Україні ефективних кроків із захисту молоді від тютюну робить майбутнє без тютюну реальним для найближчого покоління.

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, oksana@center-life.org.

Поділитися новиною: