Ефективні медіакампанії у сфері контролю над тютюном

29 листопада в Києві відбувся тренінг “Ефективні медіакампанії у сфері контролю над тютюном”, який організували ГО “Життя” та Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Ефективні медійні кампанії є фундаментальною частиною стратегії у сфері контролю над тютюном та найбільш рентабельним способом змінити соціальні норми та поведінку щодо тютюну, тому організатори запросили на навчання представників центрів громадського здоров’я.

У тренінгу взяли участь 29 фахівців із комунікацій та фахівців із неінфекційних захворювань з 15 регіонів України (Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Кіровоградська, Луганська області та м. Київ).

На початку заходу учасники дізналися про важливість контролю над тютюном, державну політику у цій сфері в Україні та шкідливий вплив тютюнових виробів на здоров’я. Основна частина тренінгу була присвячена розробці  ефективних медіакомунікацій у сфері контролю над тютюном. Учасники розглянули багато іноземних прикладів успішних антитютюнових медіакампаній, проаналізували українську соціальну рекламу в цій сфері та обговорили рекомендації міжнародних експертів щодо розробки і поширення ефективних повідомлень та матеріалів в рамках інформаційних кампаній.

Під час роботи в групах учасники змогли попрактикуватися в розробці комунікаційного плану у сфері контролю над тютюном, а в кінці тренінгу презентували свої пропозиції.

На тренінгу було презентовано посібник «Контроль над тютюном. Короткий огляд для фахівців центрів громадського здоров’я», який містить багато корисних прикладів, посилань на експертні організації та корисні ресурси. Програма тренінгу була розроблена на основі структури посібника. Посібник пояснює, що таке контроль над тютюном та які заходи й інструменти з контролю над тютюном є ефективними, а також допомагає навчитися говорити про контроль над тютюном «простою мовою».

Сталий механізм фінансування антитютюнових медіакампаній, правильно розроблені антитютюнові повідомлення і матеріали про контроль над тютюном,  ефективне планування кампанії є запорукою успішності медіа комунікацій.

Організатори переконані, що завдяки таким навчальних заходам та методичним матеріалам,  зросте якість та ефективність  антитютюнових комунікацій задля покращення здоров’я та якості життя громадян України.

 

Поділитися новиною: