МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД КУРІННЯ – СТРАШНІ ПАЧКИ СИГАРЕТ ВІДШТОВХУЮТЬ МОЛОДЬ ВІД ПОЧАТКУ КУРІННЯ

З нагоди Міжнародного дня відмови від куріння, який відзначається щороку в третій четвер листопада, у 11-ти містах України відбулися піар-акції та флешмоби. Заходи проходили  19-26 листопада у Києві, Вінниця, Луцьк, Житомир, Кіровоград, Львів, Рівне, Суми, Херсон, Полтава, Тернопіль.

Організатори події – громадська організація “Життя” та регіональні центри громадського здоров’я.

У заходах взяли участь понад 1000 учасників, серед яких – колишні курці, лікарі, представники регіональних Центрів громадського здоров’я, депутати обласних рад, студенти та викладачі. У деяких містах активності проводилися на базі вищих навчальних закладів.

Організатори заходів наголосили, що куріння – це хвороба, розповідали прo мoжливoсті відмoви від куріння та закликали звертатися за фаховими консультаціями до сімейних лікарів.

 

 

Фахівці центрів громадського здоров’я показували перехожим макети пачок сигарет: стандартизовані (оливкового кольору без брендів, з великою картинкою, де зображені наслідки хвороб, які викликає куріння) і привабливі пачки сигарет, які зараз є в Україні. Під час події можна було наочно порівняти, на скільки привабливими є українські упаковки тютюнових виробів та відразливими стандартизовані пачки, що діють у Франції, Словенії, Британії, Ірландії, Австралії та низці інших держав.

Учасники акції звернулися до  народних депутатів з вимогою підтримати запровадження в Україні стандартизованих пачок сигарет.

 

 

«Дослідження свідчать про головне – реальні ілюстрації хвороб на пачках сигарет підвищують обізнаність людей про небезпеку споживання тютюну та спонукають курців кинути курити, а значить – рятують життя! Власне, самі курці стверджують, що саме з пачок сигарет вони найчастіше дізнаються про небезпеку куріння. Запровадження простих упаковок є частиною комплексного підходу до боротьби проти тютюну»,  пояснив Владислав Збанацький, заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

 

Активісти наголосили, що боротьба проти куріння  це комплекс заходів, які допомагають зменшити поширеність вживання тютюнових виробів (сигарет, електронних сигарет, тютюнових виробів для нагрівання) та закликали до здорового способу життя у світі, вільному від тютюну.  Найефективнішим заходом з боротьби проти куріння є посилення антитютюнового законодавства, над чим наразі йде посилена робота.

 

Поділитися новиною: