Громадські організації закликають Партію регіонів прийняти законопроект № 5164 про повну заборону тютюнової реклами та спонсорства

Громадські організації, які борються за зменшення поширеності куріння, 30 травня біля центрального офісу Партії регіонів акцію під назвою «Громадські організації закликають Партію регіонів прийняти законопроект № 5164 про повну заборону тютюнової реклами та спонсорства»

Активісти висловили підтримку законодавчих ініціатив народних депутатів від Партії регіонів, які прагнуть заборонити усі види реклами тютюну, діючи таким чином на користь громадського здоров’я, а також закликали їх проявити політичну волю та одностайно підтримати законопроект № 5164 щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.

Учасники акції тримали в руках гасла: «Підтримуємо ініціативу Партії регіонів заборонити рекламу сигарет», «5164 – на користь громадського здоров’я. Проявіть політичну волю!», «Ініціатива Партії регіонів 600 днів у парламенті: що заважає прийняти №5164?» та інші.

Представники громадськості передавали народним депутатам листи-звернення з проханням заборонити рекламу сигарет з підписами відомих лікарів України, серед яких: Микола Поліщук, екс-міністр охорони здоров’я, Президент ВГО «Українська асоціація боротьби з інсультом»; Ольга Богомолець, заслужений лікар України, доктор медичних наук, Головний лікар Інституту дерматології і косметології; Тарас Чабан, професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб Київського медичного інституту; Катерина Амосова, керівник Київського міського центру кардіології та ревматології; Олена Кваша, доктор медичних наук, лікар-кардіолог ННЦ “Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеско” АМН України; Людмила Воробйова, д.мед.н., проф., завідувач н/д відділення онкогінекології Національного інституту раку та інші.

«Ми, медики, багато працюємо над зменшенням тягаря хвороб, які виникають внаслідок дії тютюну, – йдеться в листі. – Проте заходи з профілактики тютюнокуріння серед підлітків та молоді, котрі здійснюють як установи охорони здоров’я та освіти, так і неурядові організації залишатимуться малоефективними, доки підліткам кожного дня нав’язуватиметься реклама, що робить привабливими смертельно небезпечні вироби та спокушає призами, ціна яких – багаторічна залежність, численні хвороби, загроза життю».

Законопроект № 5164 щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів у 2009 році підписали 15 народних депутатів, з яких шість – від Партії регіонів. Даний законопроект ще 30 листопада 2010 року був ухвалений у першому читанні голосами 303 народних депутатів, але вже шість місяців знаходиться у парламенті і не передається для розгляду у другому читанні.

Тож активісти громадських організацій – Центру громадянського представництва «Життя», Громадянської кампанії «Форум порятунку Києва», Громадської організації «Тверезий Київ», Центрів здоров’я – закликали народних депутатів від Партії регіонів не дозволити послабити текст законопроекту № 5164, а також не зволікати з його прийняттям у другому читанні .

Довідка

Реклама сигарет вже заборонена в Україні на телебаченні, в друкованих ЗМІ, а також на зовнішніх рекламних носіях. Проте досі дозволена реклама сигарет в мережі Інтернет, в магазинах та кіосках, дозволяється також проведення акцій-розіграшів, спонсорство та стимулювання продажів сигарет.

Законопроект № 5164 було прийнято у першому читанні 303 голосами народних депутатів і зараз він опрацьовується в робочій групі Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

У 2006 році Україна ратифікувала обов’язковий до виконання міжнародний договір – Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну (РКБТ). Рамкова Конвенція чітко визначає, що лише повна заборона реклами, стимулювання продажів та спонсорства призведе до скорочення куріння. Рамкова Конвенція зобов’язує Україну до 4 вересня 2011 року повністю заборонити рекламу тютюнових виробів.

Слід зазначити, що усі положення законопроекту №5164 розроблені відповідно до ст. 13 РКБТ.

За даними дослідження Університету Кейптауна, повна заборона тютюнової реклами зменшує споживання тютюну на 7%.

За більш детальною інформацією звертайтеся:

Юлія Солоха,
Координатор медіа програм “Регіонального центру громадянського представництва “Життя”
yulia@center-life.org
Тел.: 278 67 27
Моб.: 097 675 91 38

Дар’я Борисяк,
Прес-центр Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну»
d.borysiak@krasni.com.ua
Тел.: 278 48 95
Моб.: 093 207 84 84

Поділитися новиною: