ІНФОРМАЦІЙНА БРЕНДИНГОВА КАМПАНІЯ: «2022 БЕЗ ТЮТЮНУ – КІНЕЦЬ ЕПОХИ КУРІННЯ»

Команда ГО «Життя» у співпраці з партнерами з Центру демократії та верховенства права, Антикорупційного штабу та Асоціацією молодіжних центрів України запускає інформаційну кампанію «2022 без тютюну» на підтримку втілення комплексних антитютюнових змін в Україні на захист дітей та молоді від залучення до куріння. 2022 рік у назві кампанії має стати роком, коли запрацюють нові антитютюнові зміни у законодавстві на захист здоров’я населення від шкоди тютюну. 

 

За статистикою, кожен 5-й підліток в Україні курить електронні пристрої для куріння. Вони, так само як і звичайні сигарети, викликають нікотинову залежність та несуть загрози здоров’ю. Згідно з дослідженнями, е-сигарети стають для молоді першим кроком до вживання інших тютюнових виробів, при цьому в Україні досі відсутні обмеження реклами та продажу е-сигарет дітям. 

 

Наша мета – переконати народних депутатів підтримати зміни до антитютюнового законодавства. У 2019 р. вперше за 10 років в Україні зросла поширеність куріння серед молоді. Тютюнові вироби свідомо націлюють на дітей та юнацтво, аби залучити їх до куріння.

 

Якщо народні обранці проголосують за зміни уже зараз, то через два роки можна побачити та відчути позитивний ефект: діти та юнацтво не будуть наражатися на рекламу електронних пристроїв для куріння, зникне рекламна викладка сигарет у місцях продажу та реклама в Інтернеті, медичне попередження на пачках сигарет збільшиться до 65% та матиме картинку з обох боків, ароматизовані сигарети (зі смаком фруктів, солодощів та ін.) будуть заборонені до продажу. У 2022 будуть втілені передові норми контролю над тютюном, а запропоновані зміни зможуть уберегти дітей від початку куріння, а дорослих – спонукати кинути курити.

 

Виконання норм закону поступово призведе до покращення здоров’я населення та зростання тривалості життя в Україні. Варто пам’ятати, що на сьогодні тютюн убиває 10 українців щогодини (понад 85000 смертей щороку) – це більше, ніж СНІД, ДТП, вбивства та самогубства разом узяті, та народні депутати здатні змінити цю сумну статистику. Закон створить такі умови, за яких діти, народжені в Україні за час роботи Верховної Ради 9-го скликання, ніколи не почнуть курити.

#2022безтютюну. 

Поділитися новиною: