Італія заборонила ароматизовані сигарети

На початку лютого в Італії набув чинності закон, який виконав умови директиви 2014/40/ЄС щодо посилення контролю над тютюном.

Мета нового законодавства – забезпечити високий рівень захисту здоров’я людей, зокрема молоді шляхом прийняття заходів щодо попередження тютюнової залежності через регулювання інгредієнтів, вмісту, маркування та виробництва тютюнових виробів.

В Італії відбулись такі зміни в контролі над тютюном:

  •  встановлено максимальні рівні вмісту смол, нікотину, монооксиду карбону та інших речовин, які виділяються під час куріння тютюнових виробів;
  •  збільшено графічне попередження про шкоду куріння на пачках сигарет із 50% до 65%;
  •  запроваджено контроль за електронними сигаретами та вмістом їхніх заправних контейнерів;
  •  заборонено ароматичні домішки до сигарет (ванільні, фруктові);
  •  заборонено курити в машині (штраф 650 євро), на території лікарень (штраф 650 євро).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я поширеність куріння в Італії серед дорослого населення віком від 15 років становить 23,4% .[1]

Нагадаємо, що в Україні зареєстровано законопроект № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», котрий відповідає європейській директиві 2014/40/ЄС й Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Законопроект рекомендовано до першого читання профільним Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я. В України є всі шанси встановити прогресивні європейські норми з контролю над тютюном найближчим часом, щоб зменшити привабливість й поширеність куріння, у першу чергу серед молоді.

Поділитися новиною: