Представлення нового Європейського посібника з лікування тютюнової залежност

Чому медичні медичні працівники мають допомагати у припиненні тютюнокуріння?

Для лікування тютюнової залежності лікарі повинні мати бажання та натхнення це робити, мати певні наукові знання та навички консультування. Саме цьому присвячено нове європейське видання «Посібник з лікування тютюнової залежності замість посібника з припинення тютюнокуріння». Посібник дає уявлення про те, що порада лікаря пацієнту припинити курити – це не стільки порада, скільки медичне призначення! Саме лікарі бачать, як пацієнти страждають від захворювань, пов’язаних з тютюном, вони є експертами, які мають спеціальні знання та авторитетні лідери, які впливають на громадську думку.

Скільки людей можна врятувати, якщо курцям медичні працівники будуть надавати пораду кинути курити?

Якщо Ви допомогли двом пацієнтам які курять, відмовитися, то врятували як мінімум одне життя!

Зміст посібника має детальний опис всіх сучасних форм надання допомоги. В ньому представлений механізм дії нікотину в організмі людини та його вплив на виникнення нікотинової залежності, описані форми надання допомоги з оцінкою їхньої ефективності та надається опис сучасних підходів до лікування тютюнової залежності. Визначена ефективність препаратів та методів допомоги у припиненні тютюнокуріння. Висновки побудовані на останніх дослідженнях, які ґрунтуються на доказах. Також розроблені рекомендації з підготовки медичних працівників для лікування вживання тютюну і нікотинової залежності та стандарти якості для спеціалістів з припинення вживання тютюну і служб з припинення вживання тютюну.

Цей посібник стане важливою методичною допомогою для тих медичних працівників та установ, які бажають надавати допомогу у припиненні тютюнокуріння.

Матеріал додає впевненості, що допомога у позбавленні залежності від тютюну дуже важлива у збереженні здоров’я та життя пацієнтів, їхніх родичів та наших колег, які все ще курять.

Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я

Поділитися новиною: