Кількість наркотичної речовини у сигаретах для нагрівання, які використовуються пристроями Iqos, у вісім разів перевищує кількість, яку заявляє виробник Philip Morris – розслідування

Philip Morris International, одна з найбільших транснаціональних тютюнових компаній, вводить споживачів в оману щодо кількості нікотину у пристроях для нагрівання тютюну Iqos. Сигарета, яка використовується в Iqos, містить понад 4 мг нікотину, що у вісім разів перевищує кількість (0,5-мг), яку часто заявляє виробник Philip Morris International. Про це у своєму розслідуванні пишуть журналісти видання the Bureau of Investigative Journalism.

 

Журналісти звернулися за проведенням тестів до університетського центру загальної медицини та громадського здоров’я у Швейцарії, які потім проаналізувала компанія Force Technology у Данії. Результати продемонстрували, що у кожній сигареті для нагрівання міститься 4,1 мг нікотину. Втім, тютюнова компанія PMI продовжує просувати свою продукцію, вказуючи, що вміст нікотину не перевищує 0,5 мг нікотину в одній сигареті для нагрівання.

 

Нікотин, нарівні з героїном та кокаїном, є одним із найважчих видів наркотиків у світі, який викликає залежність. І саме нікотин спонукає до вживання тютюну, який щороку вбиває понад 8 мільйонів людей.

 

У центрі боротьби з курінням при Національному інституті раку у Мілані, де побували журналісти Burefu, заявляють, що висока концентрація нікотину в сигаретах для Iqos свідчить про те, що його вживання може викликати досить високий рівень залежності. Керівник центру Роберто Боффі завив, що деякі з його пацієнтів, «схоже, курять Iqos навіть більше, ніж традиційні сигарети». Оскільки власна інформація PMI виявляється оманливою та суперечливою, користувачі Iqos не знають, наскільки ці продукти викликають залежність – підсумували журналісти видання.

 

У грудні 2021 року Верховна Рада України ухвала комплексний антитютюновий закон №1978-ІХ, норми якого базуються на Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують ключові норми євроінтеграційної Директиви 2014/40/ЄС. Норми Закону спрямовані на зменшення привабливості тютюнових та нікотинових виробів для дітей та молоді, захисту від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання у громадських та робочих приміщеннях.

 

1 червня 2022 року набули чинності вимоги медичного попередження на е-сигаретах та рідинах, а вже з 11 липня – норми щодо посилення бездимного законодавства.  Закон передбачає заборону куріння сигарет для нагрівання  (використовуються з пристроями Iqos та glo) у визначених законом громадських місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами (куріння яких заборонено з 2012 року). Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

 

Ігноруючи визнані міжнародні практики захисту населення від вторинного тютюнового диму та всупереч суспільній думці українців, які абсолютною більшістю у 86% (опитування КМІС, травень 2022) підтримують розширення вільних від куріння громадських місць, на найближчому засіданні Верховної Ради України на розгляд народних депутатів, ймовірно, буде внесено законопроєкт №5616 з тютюновими правками №20 та №21, які передбачають відновлення куріння у приміщеннях. 

 

Народні депутати Ігор Фріс (фракція «Слуга Народу») та Олександр Санченко (голова молодіжного крила партії «Слуга Народу») зареєстрували тютюнову поправку №20 до законопроєкту №5616 («Про охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції»). Своєю чергою, Голова Комітету з питань економічної політики Дмитро Наталуха вніс доопрацьовану тютюнову поправку №21. Такі дії мають ознаки просування корпоративних інтересів тютюнової індустрії та роздрібних продавців тютюнових виробів з метою повернення куріння у приміщення ресторанів (кафе, барів), готелів й в інші громадські та робочі місця, що за оцінками самих тютюнових компаній може призвести до зростання продажів тютюнових виробів на 11-15%

 

В Україні через хвороби, спричинені вживанням тютюну щороку передчасно помирає 85 000 життів. Не меншої шкоди куріння завдає та економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

Поділитися новиною: