Верховна Рада України зберегла бездимне середовище в усіх громадських та робочих приміщеннях

6 вересня 2022 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №5616 «Про охорону географічних значень сільськогосподарської продукції» та відхилила правки №20 та №21, які подавали тютюнові лобісти. Ми вітаємо всіх і кожного, хто не дозволив повернути куріння в кафе, ресторани та решту громадських та робочих місць.

 

Куріння тютюнових виробів та кальянів у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства заборонено Законом з 2012 року, а сьогодні 85,6 % українців підтримують розширення громадських місць вільних від куріння. «У нас є однозначне суспільне рішення про те, що Україна звільняється як від тютюнового диму, так і від будь-яких інших тютюнових викидів і викидів електронних сигарет»,­ – коментує Dmytro Kupyra, виконавчий директор ГО «Життя».

 

Україна впевнено дотримується євроінтеграційних процесів, зокрема вже імплементовано Директиву 2014/40 ЄС та статтю 8 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну яка визначає: «Сторони визнають, що наукові дані чітко підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності», а також: «кожна Сторона приймає та здійснює … ефективні законодавчі, виконавчі, адміністративні і/або інші заходи, що забезпечують захист від впливу тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, громадському транспорті й у закритих громадських місцях…».

 

Новина доповнюється…

 

Нагадаємо, з 11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, щодо захисту громадян від вторинних тютюнових та нікотинових викидів. Вони передбачають заборону куріння сигарет для нагрівання у визначених законом громадських місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами (куріння яких заборонено з 2012 року). Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця.

 

 

Поділитися новиною: