Лікарі України закликали нову владу України зробити здоровий спосіб життя національною ідеєю України

„Легалізовані наркотики – тютюн та алкоголь – перестають бути другим „я” українців. Держава і надалі має сприяти цим позитивним змінам останніх років”, – говориться в зверненні, яке підписали провідні лікарі України.

Лікарі України звернулися до нової влади України з відкритим листом, в якому закликають зробити здоровий спосіб життя національною ідеєю України. А саме допомогти українцям позбавитися алкогольної та тютюнової залежності.

„Легалізовані наркотики – тютюн та алкоголь – перестають бути другим „я” українців. Держава і надалі має сприяти цим позитивним змінам останніх років”, – говориться в зверненні, яке підписали провідні лікарі України.

Також лікарі відзначили, що тривалість життя в Україні нижча, ніж в країнах ЄС на 10-12 років. Основними причинами високої смертності населення в Україні є неінфекційні захворювання – серцево-судинні, судинно-мозкові захворювання, онкологія, а також травматизм, котрі складають 94% в структурі смертності.

„Основні фактори, що сприяють цим захворюванням це: тютюнокуріння – 110 тис. смертей щорічно та надмірне вживання алкоголю – 40 тис. смертей щорічно – йдеться у листі. –      Загублені сім’ї, злочинність, травматизм, низька ефективність праці – це також результат масової залежності від цих легальних наркотиків. А скільки грошей потребує лікування хворих – мільярди гривень! Саме тому, держава має спрямувати усі свої зусилля щоб українці не починали, або кидали курити та зловживати алкоголем. Треба не допускати пожежі, швидко її гасити, а не проводити ремонт згарища!”

Лікарі відзначають позитивну тенденцію зменшення рівня куріння в Україні з 37% в 2005 р. до 25% в 2009 році. Крім цього, смертність від прямо пов’язаних з алкоголем причин – алкогольна хвороба печінки та серця, психози, отруєння в 2009 р. також суттєво зменшилася – на 32%.

Ці помітні зміни, на думку лікарів, були досягнуті завдяки ухваленому у 2005 році законодавству, яке, зокрема, обмежило куріння в громадських місцях, запровадило правдиві попередження на пачках сигарет. У 2008 та 2009 роках були суттєво підвищені тютюнові акцизи, що призвело до того, що люди почали відмовлятися від куріння.

Відіграла свою роль і економічна криза, яка також підштовхнула людей до більш поміркованого вживання алкоголю, відмови від куріння.

Завдяки зменшенню споживання алкоголю і тютюну в Україні, у 2009 році вдалося суттєво скоротити смертність населення – до 15,3 на 1000 населення, тоді як у 2004-2008 роках цей показник коливався від 16,0 до 16,6.

Після прес-конференції молоді лікарі, разом з Коаліцією громадських організацій „За вільну від тютюнового диму Україну” передали лист лікарів до приймальні Кабінету Міністрів та провели акцію:  „300 українців куріння вбиває щодня”.

Волонтери на майданчику напроти Кабінету Міністрів розклали 300 пар взуття. Це символізувало ту кількість людей, які щодня гинуть в Україні від хвороб, викликаних курінням (згідно даних Національного звіту „Контроль над тютюном в Україні”, 2009 р.)

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: