Сигарети подорожчають на гривню або більше

З 1 червня 2010 р. ціни на сигарети мають зрости в середньому на 1 грн. Це передбачено законопроектом №6337, яким, зокрема, збільшується розмір ставок акцизів на тютюнові вироби. Законопроект був розроблений Кабінетом Міністрів України та містить пакет змін до податкових законів для формування нового державного бюджету на 2010 р.

Після прийняття законопроекту, специфічна ставка на тютюнові вироби має зрости з 69 до 90 гривень на 1000 сигарет, а адвалорна ставка – з 20% до 25%. Також збільшується ставка мінімального акцизу, завдяки чому сумарний акциз становитиме не менше 3 гривень на пачку сигарет з фільтром.

Вартість сигарет з фільтром збільшиться в середньому на 1 грн., в тому разі, якщо тютюнові компанії не додадуть до зростання власної ціни, як це вони роблять досить часто.

Так, наприклад, в січні 2010 року ціна на дорогі та середні за вартістю сигарети повинна була зрости на 25 копійок.  Реально ж ціни на деякі марки сигарет зросли дуже суттєво: на пачку Parliament – з 11.00 грн. до 13.00 грн.,  Monte Carlo з 5.50 грн.  до 6.50 грн. тощо.

Тютюнові компанії застосовують додаткове підвищення ціни сигарет, щоб збільшити прибуток з кожної пачки сигарет і тим самим компенсувати втрати від зменшення споживання сигарет через їх подорожчання. За даними Держкомстату у 2009 році поширеність куріння серед населення України скоротилася з 25,6% до 23,5%. Є всі підстави очікувати, що нове підвищення ставки акцизу закріпить цю позитивну тенденцію до відмови українців від куріння.

Нагадаємо, що зростання надходжень в бюджет  завдяки підвищенню ставок акцизу не є головною метою оподаткування тютюнових виробів. У Рамковій Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку Україна ратифікувала 2006 року, зазначено, що цінові й податкові заходи є ефективним і важливим засобом скорочення споживання тютюну різними групами населення, особливо молоддю.

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: