Українка визнана найкращим борцем проти тютюну у світі

Українка Наталя Торопова отримала нагороду імені Джуді Вілкінфілд за внесок у боротьбу з тютюном в Україні та світі. Ця нагорода відзначила пані Наталю як найкращого борця проти куріння в минулому році в світі.

Нагорода імені Джуді Вінкілфілд заснована Кампанією «За майбутнє дітей без куріння» у 2008 році та має на меті відзначити найкращого борця з тютюном у світі, який, як свого часу і Джуді Вінкілфілд, засновниця «Кампанії за майбутнє без куріння», зробив величезний внесок у боротьбу з курінням та надихав на це інших.

«Визначаючи переможця цього року, ми не могли залишити поза увагою ту вирішальну роль, яку відіграла пані Торопова у впровадженні багатьох антитютюнових заходів, а також в прийнятті низки важливих законів в Україні, – каже Метью Мейерс, президент кампанії «За майбутнє дітей без куріння». – Україна лише за кілька років стала прикладом для своїх сусідів у боротьбі за зменшення шкідливого впливу тютюну».

Наразі Наталя обіймає посаду директора та є співзасновником регіонального центру «Життя» – громадської організації, заснованої 2009 року, головною метою роботи якої є впровадження заходів, спрямованих на подолання тютюнової епідемії в Україні.

Хочемо нагадати, що за останні 3 роки, завдяки рішучим діям громадськості, в Україні на 40% відсотків були підняті акцизи на тютюн, що залучило додаткові мільярди в бюджет та зробило сигарети менш доступними для дітей. Робота пані Торопової та її колег сприяла прийняттю закону про обмеження реклами тютюнових виробів, який також зобов’язує тютюнові компанії з 2011 року друкувати картинки-попередження на пачках сигарет.

«Ще кілька років тому, коли вплив тютюнових компаній на українську політику був величезним, такі зміни здавалися майже неможливими, – каже сама володарка нагороди  Наталя Торопова. – Але за нами була правда, і вже сьогодні ми бачимо, що рішуча позиція громадськості та фахова антитютюнова робота принесла свої результати. Так, за даними КМІС,  якщо в  2005 р. курило 62% усіх чоловіків, то наприкінці 2009 р. – 47%, у жінок зменшення за цей період з 17% до 7%. Суттєве зменшення куріння у 2009 році зафіксовано і Держкомстатом.

«Кампанія за майбутнє без куріння» – це частина Ініціативи Блумберга зі скорочення вживання тютюну, яка працює з урядами і неурядовими організаціями для просування і здійснення суспільних програм зі  скорочення куріння.

www.tobaccofreecenter.org

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: