Любомир Ференс (Слідство.Інфо) переміг в конкурсі «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу»

Любомир Ференс, журналіст агенції журналістських розслідувань “Слідство.Інфо» отримав найвищу відзнаку від журі в конкурсі «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу».

Переможний сюжет Любомира «Дали прикурити»http://mf.mediasapiens.ua/material/36320 розповідає про українських урядовців, що лобіюють інтереси транснаціональних корпорацій всупереч  інтересам держави. Сюжет розкриває проблему скандального позову України в СОТ проти Австралії щодо питання про «заходи, що стосуються товарних знаків та інших вимог до пакування, прийнятних для тютюнових виробів”, який триває з 2012 року.

II місце з відривом в два бали отримала статтяhttp://mf.mediasapiens.ua/material/36339 Sandra MacKenzie з Kyiv Post на ту ж саму тему: позов України в СОТ проти Австралії.

III місце посіла журналістка газети «День» Маріяї Юзич з матеріалом «Дірки в бюджеті «закриють» підвищенням податків на… цигарки». http://mf.mediasapiens.ua/material/36338

IV місце отримав сюжет Надія Бурдєй “Українці платять за цигарки російському збройному барону», програма «Наші гроші» (ZIK).http://mf.mediasapiens.ua/material/36329

V місце – Олена Гречко, («34» телеканал) з сюжетом “Тінь під сонцем»  про стихійну торгівлю контрабандними цигарками в Дніпропетровську (програма «Постскриптум). http://mf.mediasapiens.ua/material/36311

VI місце за набраними балами від журі посів Іван Майдич, аспіранта Ужгородського національного університету. Аналітичний матеріал Івана про маркетинг тютюнових корпорацій в Україні сьогодні  можна переглянути за посиланням тут.http://mf.mediasapiens.ua/material/36332

Значення засобів масової інформації для суспільства й сфери контролю над тютюном важко переоцінити. Журналісти є важливими медіаторами між громадськістю й владою. Саме завдяки громадянській позиції та наполегливості українських представників медіа вдалося досягти прогресивних антитютюнових змін: заборонити куріння в громадських місцях, викорінити рекламу тютюнових виробів, підвищити акцизи. Все це допомогло зменшити поширеність куріння в Україні. Медіа формують нові соціальні стандарти, так завдяки в тому числі ефективним медіа-кампаніям не курити в закладах ресторанного господарства стало вже нормою.

Нагородження журналістів присвячене Всесвітньому дню без тютюну, який міжнародна спільнота відзначає щорічно 31-го травня для актуалізації проблеми згубного впливу споживання тютюну на здоров’я людей. Тютюн визнаний вбивцею номер один у світі із кількістю жертв у 6 мільйонів людей щороку. Цьогоріч ВООЗ закликає уряди та громадськість на міжнародному рівні докласти зусиль задля вирішення питання незаконної торгівлі тютюновими виробами.

Читайте днями репортаж з церемонії нагородження фіналістів конкурсу.

Нагадуємо: з 5 березня по 17 травня відбувся Конкурс журналістських матеріалів «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу». На розгляд кураторів було надіслано близько 80 робіт від журналістів та студентів. До фіналу було відібрано 21 матеріал, ознайомитись з ними можна тут.

Склад журі конкурсу: Світлана Остапа (Телекритика), Андрій Скіпальський (Життя), Юлія Солоха (ІМП), Артем Соколенко (Красні комунікації), Костянтин Красовський (МОЗ України).

Організатори: «Телекритика», Центр громадянського представництва «Життя» та Український центр контролю над тютюном у партнерстві з Інститутом Медіа Права та pr-агентством «Красні Комунікації».

Телекритика

Поділитися новиною: