Молодь виграла гру в кальмара проти куріння та закликала Парламент прийняти антитютюновий законопроєкт №4358

У Міжнародний день відмови від куріння 18 листопада всеукраїнська кампанія «Молодь вільна від куріння»  разом з громадською організацією «Життя» та партнерами провела акцію на Площі Конституції біля Верховної Ради України  із закликом до парламентарів посилити антитютюнове законодавство в Україні та прийняти проект Закону №4358. 

 

Під час акції відбувся перфоменс з аналогією на відому «Гру в кальмара» під час якого учасники знищували макети кожного з видів тютюнових виробів – класичних сигарет, сигарет з фруктовим смаком та електронних пристроїв для куріння. Після цього охоронців “Гри” символічно винесли ліквідовані сигарети під відому музику серіалу. 

ФОТО УНІАН

«Відсутність медичних попереджень та агресивна реклама електронних пристроїв для куріння призвела до того, що в Україні кожна п’ята дитина віком 13-15 років є курцем електронних сигарет. Антитютюнове законодавство не оновлювалося 9 років і ми маємо це змінити! Закликаю усіх колег з Парламенту об’єднатися заради захисту здоров’я українців та підтримати законопроєкт №4358 у другому читанні. Наш обов’язок зробити так, щоб наступні покоління не знали, що таке куріння.», – підкреслила народний депутат Лада Булах, співавторка антитютюнового законопроєкту №4358.

 

Таким перформансом учасники акції демонстрували, що молодь прагне здорового життя без тютюну. Тепер черга за Верховною Радою України ухвалити антитютюновий законопроєкт №4358, щоб на законодавчому рівні захистити вільне від тютюнових викидів повітря у громадських приміщеннях, заборонити фруктові, солодкі чи інші ароматизовані сигарети, ліквідувати агресивну рекламу електронних пристроїв для куріння та запровадити медичні попередження на них.

ФОТО УНІАН

«Наша молодіжна кампанія триває з 2019 року. За цей час до неї долучилось близько 100 громадських організацій з 5 міст України – Луцька, Дніпра, Херсона, Харкова та Львова. Ми звернулись до органів місцевого самоврядування та народних депутатів, щоб нарешті вони звернули увагу на стрімке зростання куріння серед молоді. Через різке збільшення зовнішньої та інтернет реклами, підлітки помилково сприймають електронні сигарети та так звані “IQOS” як нешкідливі іграшки з прикольними фруктовими смаками.” – зазначив Олег Слабоспицький, координатор кампанії “Молодь вільна від куріння».

 

За даними соціологічних опитувань, якщо у 2019 р. рівень поширеності куріння серед молоді був 27,6% то у 2020 році він вже становив 30,4%. Найшвидші темпи зростання курців показують саме новітні розробки тютюнової індустрії – ароматизовані електронні сигарети та ароматизовані тютюнові вироби електричного нагрівання. Внаслідок бездіяльності законодавців та оманливі щодо електронних пристроїв для куріння, значна частина молоді не обізнана про їхню руйнівну шкоду для здоров’я та наркотичну залежність, яку вони викликають.  

ФОТО УНІАН

«В Дніпрі ми провели громадський моніторинг ресторанів на дотримання заборони куріння тютюнових виробів всередині закладів. Нами було знайдено 50 закладів, які дозволяють курити всередині приміщень, а тих закладів які дозволяють курити так звані “IQOS” втричі більше. Фактично всі відвідувачі стають заручниками недосконалого законодавства, яке підживлює недобросовісний бізнес. І в результаті відвідувачі примусово стають пасивними курцями.” – зазначив Владислав Мельничук, керівник організації “Спільнота активної молоді».

ФОТО УНІАН

«Зростання поширеності куріння серед молоді – це серйозний сигнал про необхідність законодавчого втручання. Щодня від хвороб спричинених курінням помирає понад 230 українців, на їхнє місце тютюнова індустрія шукає нових курців серед дітей та молоді. Закликаю керівництво Верховної Ради України невідкладно розглянути антитютюновий законопроєкт №4358 », – підсумував Дмитро Купира, виконавчий директор громадської організації «Життя».

 

Учасники акції підтримали авторів законопроєкту №4358, та закликали Верховну Раду України невідкладно прийняти антитютюновий закон, щоб захистити дітей та молодь від оманливих маркетингових інструментів спрямованих на залучення до тютюнової та нікотинової залежності.

ФОТО УНІАН

ФОТО УНІАН

Для додаткової інформації: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, smokefreeukraine@center-life.org.

Поділитися новиною: