No smoking friendly. Громадяни України підтримують заборону куріння пристроїв для нагрівання тютюну. Опитування КМІС

28 червня о 10:00 у пресзалі інформаційної агенції «Укрінформ» громадська організація «Життя» презентуватиме результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) щодо вживання тютюну та електронних сигарет серед населення України та ставлення до антитютюнових заходів.

 

Абсолютна більшість українців підтримують заборону куріння тютюнових виробів для електричного нагрівання у визначених громадських місцях та розширення громадських приміщень вільних від диму (наприклад, робочі місця, офіси, приміщення підприємств, готелі). Дослідники КМІС розкажуть про особливості проведення дослідження в умовах воєнного стану, а представники Уряду – про забезпечення високого рівня захисту громадського здоровʼя українців.

 

Місце проведення: м. Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 8/16, (2 поверх)

 

Учасники пресконференції:

  • Лада Булах – народний депутат України, членкиня Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування;
  • Олексій  Даниленко –  в.о. Генерального директора директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ;
  • Юрій Сахно – головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби України.
  • Вікторія Захожа – заступниця директора КМІС;
  • Дмитро Купира – виконавчий директор ГО «Життя».

 

Довідково:

З 11 липня 2022 року в Україні набувають чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, які передбачають заборону куріння тютюнових виробів для нагрівання у визначених законом місцях на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами (куріння яких заборонено з 2012 року). Також норми Закону забороняють курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності та надають повноваження органам місцевого самоврядування встановлювати додаткові вільні від куріння місця. 

 

Для контактної інформації: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, dmytro.p@center-life.org

Поділитися новиною: