Увесь світ веде активну боротьбу з епідемією вживання тютюну. Україна — не виключення

Увесь світ бореться з епідемією тютюнокуріння. Наразі про це свідчить заява Метью Л. Майерса, президента кампанії «Campaign for Tobacco-Free Kids»: План адміністрації Байдена щодо зменшення нікотину в сигаретах може врятувати мільйони життів.

 

У рамках оприлюдненої регуляторної програми Адміністрація Байдена та FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США) взяли на себе зобов’язання випустити запропоноване правило щодо зниження рівня нікотину в сигаретах до мінімального, або такого, що не викликає звикання до травня 2023 року. Це дійсно пропозиція, яка змінює правила гри. Очікується скорочення куріння та зменшення смертності від раку та інших захворювань, пов’язаних із тютюнокурінням.

 

США не можуть вживати жодних інших “одноразових” заходів, які б запобігли збільшенню серед  молодих людей залежних від тютюну, або мали б більший вплив на зниження смертності від раку, серцево-судинних та респіраторних захворювань. Вживання тютюну є першою причиною передчасної смерті, якої можна запобігти. У США від тютюнокуріння щороку вмирає понад 480 000 американців, і майже третина всіх смертей — від раку та серцево-судинних захворювань. 

Загалом, у FDA підрахували, що така політика дозволить уберегти понад 33 мільйонів дітей та молоді від тютюнової залежності в цьому столітті, а також спонукатиме 5 мільйонів курців кинути курити протягом одного року (зростання до 13 мільйонів протягом 5 років) і заощадить понад 8 мільйонів життів до кінця цього століття.

 

Пропозиція скоротити вміст нікотину в сигаретах доповнює нові запропоновані FDA правила щодо заборони сигарет з ментолом і ароматизованих сигар. Необхідні обидва набори дій. Разом ці дії значно зменшать привабливість сигарет, особливо для дітей, і гарантують, що ці смертельні продукти більше не зможуть створювати або підтримувати залежність. Саме такі дії Конгрес уповноважив FDA вжити у 2009 році, коли він ухвалив  Закон щодо  контролю над тютюном у 2009 році, який дозволив FDA встановлювати стандарти тютюнових виробів для захисту здоров’я населення, включаючи зниження нікотину у сигаретах до будь-якого рівня, відмінного від нуля.

 

Своєю чергою в Україні з липня 2022 набрали чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ

З 1 липня нарешті сигарети для нагрівання в Україні будуть регулюватися так само як тютюнові вироби, що передбачає заборону їхнього продажу дітям та заборону будь-якої реклами цієї наркотичної продукції.

 

А з 11 липня набуває чинності заборона куріння сигарет для нагрівання в усіх визначених місцях на рівні із сигаретами, кальянами та електронними сигаретами.

Поділитися новиною:
Теги новини: