ON-LINE ЗУСТРІЧ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ З ЮНАЦТВОМ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БЕЗ ТЮТЮНУ

14 травня громадська організація «Життя» організувала on-line зустріч студентів з народними депутатами України Ладою Булах та Володимиром Крейденком, присвячену Всесвітньому дню без тютюну. Студенти розповіли про проблему приваблення юнацтва до куріння і закликали парламентарів якнайшвидше посилити антитютюнове законодавство та прийняти законопроєкт №2813. Зустріч відбулася на платформі інформаційного агентства «Укрінформ».

 

Студенти Коледжу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Київського національного торгово-економічного університету, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки розповіли, як щодня помічають рекламу тютюнових та нікотинових виробів і в соцмережах, і на вулиці.

 

«XXI століття подарувало світу неймовірно потужні інструменти персоналізованої реклами, але вони використовуються тютюновою індустрією для залучення молоді до куріння. У сьогоднішніх реаліях, придбати електронну сигарету набагато простіше, ніж знайти у своєму місті літературний бестселер», — підкреслила студентка Коледжу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Оля Довганюк.

 

Сьогодні проблема куріння серед дітей та молоді  —  одна з найпоширеніших в Україні. Згідно з даними Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну GYTS) 2017 р., в Україні 18% дітей 13-15 років є теперішніми споживачами електронних сигарет (22,6% хлопців і 14% дівчат), а будь-коли вживали тютюн 48% дітей. Окрім того, 15% дітей 13-15 років (17,8% хлопців і 12,1% дівчат) є теперішніми споживачами тютюну.

 

«Ми чудово розуміємо, що основна ціль тютюнових компаній  молодь. Вони шукають нових курців, щоб знайти заміну старим клієнтам, які помирають. Для залучення використовують широкий асортимент ароматизованих сигарет, а також новітні девайси для куріння, які агресивно нав’язують в Інтернеті та соціальних мережах. Законопроєкт №2813 захистить підростаюче покоління від смертельної шкоди тютюнових виробів та новітніх пристроїв для куріння», — наголосила народний депутат України Лада Булах.

 

«Усвідомлюючи відповідальність за майбутні покоління, для їх захисту від шкоди куріння  у законопроєкті №2813 застосували визнаний міжнародний досвід та норми Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, а саме запровадження стандартизованої упаковки, повну заборона реклами та спонсорства тютюнових виробів йаксесуарів для його вживання», — зазначив народний депутат України Володимир Крейденко.

 

 

Довідково

Всесвітній день без тютюну, запроваджений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня кожного року. Тема Всесвітнього дня без тютюну у 2020 році —  “Захист юнацтва та молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їх вживанню тютюну та нікотину”.

 

Для контактної інформації: Дмитро Купира, менеджер з адвокації ГО “Життя” 095 4657546, dmytro.centerlife@gmail.com.  Дмитро Полонський, медіа-координатор ГО «Життя», 063 344 12 69.

Поділитися новиною: