ПОЛІЦІЯ КИЄВА КОНТРОЛЮЄ ДОТРИМАННЯ НОВОГО БЕЗДИМНОГО ЗАКОНУ

З 11 липня 2022 року набули чинності норми антитютюнового Закону 1978-ІХ, щодо захисту громадян від вторинних тютюнових та нікотинових викидів. Вони передбачають заборону куріння сигарет для нагрівання (які використовуються разом з пристроями для нагрівання тютюну, наприклад «IQOS», «glo») у визначених законом громадських місцях нарівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами (куріння яких заборонено з 2012 року).

У зв’язку з цим працівники поліції проводять заходи моніторингу щодо виявлення та документування порушень ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Так з 19 вересня 2022 року у м. Києві було проведено моніторинг 761 закладу ресторанного господарства.

За інформацією Головного управління Національної поліції у м. Києві з 19 вересня 20222 року було виявлено 375 адміністративних правопорушень визначених Кодексом України про адміністративні правопорушення, із них:

  • за продаж тютюнових виробів без акцизних марок — 71 правопорушення (ст. 156 КУпАП);
  • за продаж тютюнових виробів без відповідної ліцензії — 9 правопорушень (ст. 164 КУпАП);
  • за куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом — 295 правопорушень (ст. 175-1 КУпАП). 

Навіть у воєнний час державні органи України спроможні забезпечувати дотримання чинного законодавства для високого рівня захисту здоровʼя громадян. З огляду на інформацію надану поліцією, більшість закладів ресторанного господарства сумлінно дотримуються чинного бездимного законодавства дбаючи про своїх відвідувачів та працівників. Разом з цим моніторинг проведений працівниками поліції допоміг виявити недобросовісних субʼєктів господарювання, які з порушенням бездимного законодавства створювали шкідливі умови праці для своїх працівників, а крім цього займалися нелегальною торгівлею тютюнових виробів та ухиленням від сплати податків. 

 

Контроль за дотриманням чинного антитютюнового законодавства відповідає суспільній думці. 86% дорослих українців підтримують розширення переліку громадських місць, у яких куріння тютюнових виробів, зокрема кальянів, заборонено, згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, проведеним у травні 2022 року.

Допоки Збройні Сили України захищають нас, ми маємо створити умови для здорового життя громадян та розвитку України. 

Експерти Центру громадського здоров’я, Держпродспоживслужби, Національної поліції і громадськості розробили онлайн платформу, мобільний застосунок і чат-бот для моніторингу порушень антитютюнового законодавства — nosmoking.phc.org.ua.

Турбота про здоров’я — твій внесок у перемогу України!

Поділитися новиною: