Правила контролю над тютюном в ЄС невдовзі зміняться

Президент Європейської мережі з попередження куріння (ENSP) Франциско Родрігес Лозано в коментарі Українському центру контролю над тютюном заявив, що держави ЄС зараз активно змінюють своє національна законодавство відповідно до вимог нової Директиви 2014/40/ЄС щодо тютюнових виробів.

Усі країни ЄС мають імплементувати її до 20-го травня 2016 року. Це є обов’язковою вимогою.

Директива 2014/40/ЄС передбачає зокрема заборону ароматизованих сигарет, зміну маркування пачок (графічні попередження про шкоду куріння будуть займати 65% від площі та розміщуватись на обох боках), заборону будь-яких маніпулятивних надписів на пачках сигарет про вміст смол, нікотину і т.п., врегулювання ринку електронних сигарет. Всі ці заходи є консенсусним рішенням держав ЄС.

«Унікальність директиви полягає в тому, що вона встановлює єдині мінімальні вимоги до контролю над тютюном у всьому Європейському Союзі. Наша спільна мета – захистити дітей, молодь і решту населення від впливу тютюну. Тому дуже важливо встановити однакові стандарти в цій сфері, принаймні серед держав-членів ЄС, тоді й інші держави Європи, котрі не є членами союзу зможуть брати із нас приклад. Я вважаю, що це нам всім піде на користь, якщо однакові закони будуть діяти як у ЄС, так і в його сусідів. Таким чином ми зможемо стати сильнішими й більш ефективно протистояти тютюновій індустрії», – зазначив Франциско Родрігес Лозано.

Нова Директива 2014/40/ЄС охоплює значно ширше коло питань щодо контролю над тютюном, заснованих на наукових доказах і автоматично скасовує дію попередньої Директиви 2001/37/ЄС.

Нагадаємо, що в Україні також зареєстровано законопроект № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», котрий відповідає європейській директиві й Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Законопроект рекомендовано до першого читання профільним Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я. В України є всі шанси разом із державами-членами ЄС встановити прогресивні заходи з контролю над тютюном, щоб зменшити привабливість й поширеність куріння, в першу чергу серед молоді.

Поділитися новиною: