ПРЕС-АНОНС: Держава втрачає мільярди – тютюнові компанії

9 жовтня 2013 року активісти та експерти громадських організацій, які входять до Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», пікетуватимуть Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України з вимогою якомога швидше ухвалити рішення щодо суттєвого підвищення акцизів на тютюнові вироби до рівня європейських країн. 

Пікет відбудеться у середу, 9 жовтня, о 14.00 за адресою: м. Київ, вул. Липська, 3.

Транснаціональні тютюнові корпорації зараз докладають великих зусиль, аби загальмувати усі ініціативи із суттєвого підвищення акцизів. Як наслідок, Комітет розглядає підвищення акцизів з 2014 р. тільки в межах 11%. Водночас, в жовтні 2013 року тютюнові компанії знову підняли ціни на сигарети – без під підвищення акцизів державою. Учасники закликатимуть членів комітету затвердити значно вищі ставки акцизів, які сприятимуть реальному здороженню сигарет, зменшенню рівня їх доступності та наповненню бюджету.

Активісти принесуть з собою банери та плакати з надписами: «Тютюнові лобісти косять здоров’я нації!», «Ні» – тютюновому лобі в парламенті!» та ін.

Довідково: Згідно з висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я, підвищення акцизів на тютюн є однією з найефективніших стратегій зі зниження рівня тютюнокуріння. Також, на думку експертів ВООЗ, в Україні є потенціал до суттєвого підвищення акцизів на тютюн, аж до ставки 90 євро/1000 пачок до 2020 року.

Для контактів:

Марія Голуб

 прес-центр ГО «Життя» та Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»

(044) 279 68 83, 050 902 09 38

  smokefreeukraine@center-life.org

Поділитися новиною: