Прес-анонс: “Три роки без тютюнового диму: як ресторани виконують «бездимний» закон”

У вівторок, 15 грудня 2015 р., ГО «Життя» та Коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» до третьої річниці дії закону про заборону куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства проведуть прес-конференцію для презентації результатів моніторингу виконання закону, а по завершенню  журналістів буде запрошено на акцію нагородження антипремієюзакладів-порушників.

Прес-конференція відбудеться о 10:00 в ІА «Укрінформ». Учасники представлять результати всеукраїнського моніторингу більш ніж 700 кафе, барів і ресторанів у Києві та 16 інших містах України щодо виконання Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». На заході також відбудеться прем’єра анімаційного 30-секундного відеоролику, який спрямований на посилення виконання «бездимного закону».

Нагородження антипремією «тютюновий горщик» розпочнеться орієнтовно об 11:00 після прес-конференції. Збір журналістів буде біля входу в ІА «Укрінформ», яким запропонують проїхати до закладів, де волонтери виявили порушення під час моніторингу.

До участі у прес-конференції запрошені:

Олег Оникієнко, голова Київської Асоціації Офіціантів;

 Микола Проданчук, директор Інституту екогігієни і токсикології імені Л. І. Медведя МОЗ України, доктору медичних наук;

Андрій Скіпальський, голова правління  ГО «Життя», керівник проекту «Центр контролю над тютюном»;

представник Міністерства охорони здоров’я України;

представник Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

Попередня акредитація ЗМІ обов’язкова: (063) 261-74-05, (044) 279-68-83,  oksana@center-life.org, Оксана Тотовицька (до 9:00 год., 15 грудня)

Довідково: 16 грудня 2012 року набули чинності зміни до Закону України  № 2899-IV, який повністю звільнив приміщення закладів ресторанного господарства від куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів. Упродовж листопада 2015 року волонтери Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», проекту «Київ без тютюнового диму»  та Всеукраїнського руху “Молодь за права споживачів” здійснили 4-й моніторинг та відвідали більше 700 закладів громадського харчування у 17 містах України. 

Поділитися новиною: