ПРЕС-ККОНФЕРЕНЦІЯ: Чи стали діти менше курити – презентація глобального опитування

15-го листопада о 10:30 в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться прес-конференція з нагоди Міжнародного дня відмови від куріння, де презентують результати Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну (GYTS)

ГО «Життя» спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Міністерством охорони здоров’я України розкажуть також про зміни у поширеності куріння серед підлітків, що відбулися в Україні протягом останніх 12 років. Учасники прес-конференції розкажуть про основні досягнення, проблеми та перспективи України у сфері контролю над тютюном.

За останні 10 років Україна досягла значного прогресу у зниженні поширеності куріння як серед дорослих, так і серед підлітків. Проте є ще багато проблем, які необхідно вирішити шляхом прийняття антитютюнових законопроектів №2820 та №4030а.

Запрошені спікери:

  • Владислав Збанацький, заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України;
  • Наталія Король, фахівець з неінфекційних захворювань Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні;
  • Катерина Римаренко, в.о. завідувача відділу з профілактики вживання тютюну та алкоголю Центру громадського здоров‘я МОЗ України;
  • Джошуа Абрамс, директор програм Євразійського регіону міжнародної організації «Кампанія за майбутнє дітей без тютюну», США;
  • Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя»;
  • Представник Інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України.

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, 1 поверх.

Довідкова інформація

Глобальне опитування молоді щодо вживання тютюну (GYTS) – це свiтовий стандарт для систематичного моніторингу вживання молоддю тютюну та відстеження ключових показників контролю над тютюном. GYTS – національно репрезентативне опитування учнівської молоді у віці 13-15 років. Воно підвищує спроможність країн розробляти, впроваджувати та оцінювати програми з контролю над тютюном, насамперед ті, що орієнтовані на молодь, та допомагає країнам виконувати свої зобов’язання відповідно до Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. В Україні GYTS було проведено тричі – у 2005, 2011 та 2017 роках – Інститутом громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я і Центрів з контролю та профілактики захворювань (США).

Попередня акредитація обов’язкова до 10:00 15 листопада.

Для контактної інформації: Дмитро Купира, менеджер з адвокації ГО «Життя», (095) 465 75 46,  dmytro.centerlife@gmail.com.

Поділитися новиною: