Президент міжнародної організації CTFK заявив про неприпустимість відновлення в Україні куріння у приміщеннях

Мет Майєрс, Президент міжнародної організації «Кампанія за майбутнє дітей без куріння» (CTFK) в ефірі однієї з радіостанцій заявив про неприпустимість відновлення в Україні куріння у приміщеннях.

 

«Україна була лідером у скороченні вживання тютюну і перед початком війни, після багатьох років зусиль, ухвалила закон щодо заборони куріння в приміщеннях. Цього тижня ми дізналися, що тютюнова індустрія таємно, за зачиненими дверима. намагається внести поправку до Закону, який український Парламент має розглянути та фактично пропонує скасувати Закон щодо захисту людей від пасивного куріння. Це неприпустимо!», – наголосив Мет Майєрс

Campaign for Tobacco Free Kids є партнером ВООЗ і працює по всьому світу для запобігання куріння серед дітей. В Україні куріння у приміщеннях закладів громадського харчування заборонено з 2012 року.  Зміни до законодавства призвели до значного скорочення вживання тютюну в наступні роки, а також зменшення кількості випадків, коли люди піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

 

Вільне від тютюнового диму та нікотинових викидів середовище в громадських приміщеннях давно стало соціальною нормою та інструментом захисту здоров’я населення від шкоди тютюнового диму. Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, проведеним у травні 2022 року, 86% дорослих українців підтримують розширення переліку громадських місць, у яких куріння тютюнових виробів, зокрема кальянів, заборонено. Окрім того, понад 80% громадян України підтримують заборону куріння тютюнових виробів для електричного нагрівання, які використовуються з пристроями, наприклад «IQOS», «glo» у громадських місцях.

 

Нагадаємо, що минулого тижня депутати намагалися протягнути через Парламент  тютюнові поправки 20, 21 до законопроєкту №5616, що пріоритизує комерційні інтереси тютюнових компаній, їхніх підрядників та інших повʼязаних осіб перед інтересами здоров’я населення та порушує взяті Україною зобов‘язання РКБТ ВООЗ . Документ чітко визначає, що «Сторони визнають, що наукові дані чітко підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності», а також: «кожна Сторона приймає та здійснює … ефективні законодавчі, виконавчі, адміністративні і/або інші заходи, що забезпечують захист від впливу тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, громадському транспорті й у закритих громадських місцях та, у відповідних випадках, в інших громадських місцях».  

Поділитися новиною: